All Articles Synths & Sound Design
هالووین صدا طراحی قسمت 2 : ایجاد هیولا FX در منطق
Rounik Sethi on Fri, October 29th 4 comments
I have a confession to make... I'm addicted to creating weird (and sometimes wonderful) sound effects in Logic. There's something undeniably satisfying about stretching, flexing, effecting, warping, a

من اعتراف به را... من معتاد به ایجاد عجیب و غریب (و گاهی اوقات فوق العاده) جلوه های صوتی در منطق. چیزی غیر قابل انکار رضایت بخش در مورد کشش ، خم ، موثر ، تاب برداشتن ، و به طور کلی دستکاری یک صدا تا آن را به چیزی کاملا متفاوت تبدیل وجود دارد! اتمام قسمت 1 از این سری هالووین طراحی صدا برای دیدن آنچه منظور من است . در این آموزش برجسته ما قصد داریم برای تبدیل یک نمونه ساده (یا شما) صدای من را به انواع روده هیولای عجیب و غریب و غم انگیز growls. نوع از ترسناک growls که ترک شما فلج شده و به نقطه مورد نظر ریشه.... حتی اگر شما از طرفداران ژانر ترسناک فیلم (من ترجیح می دهم به پشت مبل پنهان) نیست و یا شما را هیچ لذتی است که در موجب ترس فوت و فن یا Treaters در تمام شب یادگاران ، شما می توانید تکنیک های زیر به تلفن های موبایل طراحی و فولی اعمال برای فیلم ، تلویزیون ، انیمیشن و بازی های ویدئویی است. بنابراین ضبط قابل حمل خود را با شتاب و یا راه اندازی ادم کند و تنبل خود را (که حق -- Cubase و زنده و ابزارهای طرفدار کاربران هستند خوش آمدید در اینجا) و آماده برای ایجاد برخی از صداهای monstrously ترسناک.

این همان چیزی است که شما نیاز دارید :

 • a voice (one that can growl is ideal)
 • a microphone or portable recorder
 • some time in Logic (or any DAW)
 • Michael Norris' Sound Magic Spectral plugins (optional - but free to download!)
 • a Monster mask (optional to set the mood)

مرحله 1 -- انتشار هیولا در درون

I recorded a few takes of myself imitating a growl. Interestingly, the more authentic-sounding ones didn't always produce the best end results. So experiment and have some fun recording a few sample growls, moans, breathy snarls, etc. I used my trusty Sony PCM-D50 to record these samples. Although I still find it an indispensable part of my portable recording setup, I don't recommend recording growls or snarls in a public place...

مرحله 2 -- واردات به منطق

خوب ، قبل از شما به دور من ترسناک گوش growls زیر ، به یاد داشته باشید که هدف این است که سعی کنید که جوهر از نوع صدا که شما مایل به ایجاد به تصرف است. در مورد من ، من برای سبک حیوانات رفتن بود -- غرغر کردن و پس از آن پیشرفت به ضبط صداها تا حدودی صدای گرفته و خشن تر است. هنگامی که شما را ثبت خواننده خود را growls ، وارد کردن فایل های صوتی را به یک پروژه منطق جدید و فایل را بر روی آهنگ های صوتی.

If you've recorded multiple samples, use the marquee tool or scissors to split the region into multiple parts like in the image below. I like to get rid of as much silence as possible. You can use the Strip Silence functions in Logic to remove any unwanted silence. You may also wish to remove any unwanted background noise from the audio files in Sound Track Pro or any Audio Editor with noise reduction features, e.g. Audacity.

Take a listen to the three sounds my voice made unprocessed:


I decided to choose the first sound to process as it has more of a growl and less of a breathy feel.

مرحله 3 -- دکتر Jekyl ملاقات با آقای هاید

پایین آوردن زمین از غرغر کردن ضعیف خیلی من ، اولین اقدام من می خواهم که است. در حال حاضر ما می تواند منطق پیچ SHIFTER پلاگین دوم ، استفاده از مثل چیزی که در قسمت 1 ، اما هر نمونه ای از از پیچ SHIFTER دوم تنها می توانند درخواست حداکثر -12 تن نیمه. در اینجا آنچه که آن را مانند تلفن های موبایل :

[صوتی ID = "322"]

برای یک حیوان جنگل کوچک شاید بد... اما ما قصد داریم برای ایجاد چیزی بیشتر ژیان و دنیوی دیگری از این.

یکی دیگر از راه برای بازی با قیر به صورت پویا است که برای بارگذاری فایل های صوتی را به نمونه گیر منطق ، EXS24. در منطق (9) شما می توانید تبدیل به ابزار نمونه از ویژگی های این فرایند سریعتر به استفاده. (نسخه های قبلی نیاز به منطق شما را به ساخت دستگاه نمونه بردار EXS24 از ابتدا).

یکی را انتخاب کنید و منطقه را انتخاب صوتی

In the dialogue window set Create Zones from Regions. Give it a name of your choice.

گام 4 -- من می دانم آنچه شما آیا تابستان گذشته (در منطق)

آهنگ جدید EXS24 (که هنوز هم باید غرغر ضعیف خیلی بازی بر روی آن) و در EXS24 در بخش نوار کانال I / O با دوبار کلیک کنید برای باز کردن EXS24 را انتخاب کنید. در حال حاضر بر روی دکمه ویرایش را در بالا و سمت راست به باز کردن ویرایشگر ابزار کلیک کنید.

The audio file is only mapped to one key. In my case to C1. Position your mouse cursor over the left edge of the zone in the Zones area above the keyboard display and drag to the left to increase the key range, until it starts on the C -2 key. Also make sure that the Pitch Checkbox is enabled for the zone.

بازی MIDI کنترلر خود و یا کلاهک های صفحه کلید قفل به ماشه نمونه غرغر خود را در زمین های مختلف . به عنوان مثال من حدود 18 تن نیمه بر روی نمونه اصلی من رفته است. پیدا کردن زمین است که برای شما کار می کند. شما می توانید پنجره ویرایشگر EXS24 و بسته بازگشت به ایمنی نسبی منطق ترتیب منطقه است.

گام 5 -- پررنگ در پیانو رول

اگر شما در این نقطه به راحتی می ترسم من اینها را پیشنهاد میکنم خروج نور در. اگر خود را قابل توجه دیگر ، همخانه و یا همسایگان خود را نیز در سمت انقباض در حال حاضر زمان مناسبی به هدفون خود را به برق وصل کردن و ادامه...

باز کردن رول پیانو به سبک کلاسیک توسط دو رویداد توجه داشته باشید از آن زمین C1 اصلی حرکت را به ذهن زمین لرزش از انتخاب شما. راه آسان برای "سقلمه" توجه داشته باشید با استفاده از صفحه کلید است که استفاده از رویداد بطرف دیگر معادله بردن 1/-1 یا 12/-12 که شما می توانید در پنجره دستورات کلیدی راه اندازی است .

قبل از این که برخی از عوارض اضافه می کنیم این مهم است تا مطمئن شویم که توجه داشته باشید رویداد را وارد نمایید منطبق بر طول مدت نمونه. (ما می توانیم نمونه به یکی از شات در ویرایشگر ابزار EXS در مرحله 4 است ، اما من ترجیح می دهند که کنترل کامل بر نقطه پایان از صدا FX.) از آنجا که ما در حال تحریک غرغر کردن در زمین پایین تر با استفاده از EXS24 طول نمونه تغییر کرده است. گسترش توجه داشته باشید به مطابقت با طول مدت نمونه.

مرحله 6 -- بارگزاری صفحه غرغر کردن به سیستم های صوتی

گزاف گویی ابزار های صوتی و سپس درخواست برخی از افراطی هم فلکس مخفی شود به بخش ما مثل. را انتخاب کنید منطقه

شما از فایل نتیجه منعکس توجه کنید که ممکن است شکاف های طولانی وجود دارد در ابتدا و انتهای منطقه های صوتی. این یک زمان مناسب برای فایل های صوتی خود را از هر سکوت ناخواسته تر و تمیز است.

در حالی که شما در حال انجام می باشند که از گوش دادن به غرغر کردن که تا کنون است.

[صوتی ID = "329"]

گام 7 -- خم غرغر کردن

برای می خواهید از یک کلمه بهتر "gurgling" / صدای دانه ای در پایان از غرغر می تواند با بودن کشش برای ایجاد یک صدای بسیار تهدید آمیز انجام دهد. با استفاده از ابزار منطق 9. فلکس ، راه بسیار خوبی برای انجام این کار است.

فعال کردن بر روی فلکس با انتخاب مشخصات

Then choose a Flex mode from the Track Header's Flex menu. You can experiment with a mode, but generally I find Monophonic works really well.

من با هدف گسترش پایان دادن به غرغر کردن صدای گرفته و خشن و graininess صدا ماهرانه با تکیه تلفظ کردن. ایجاد یک نشانگر انعطاف پذیری آغاز "غرغر کردن دانه دار با کلیک کردن در نیمه بالای منطقه ، ایجاد یک نشانگر انعطاف پذیری در پایان growls بیش از حد. در حال حاضر آخرین نشانگر انعطاف پذیری به سمت راست بکشید. پیشنمایش آن را تا زمانی که شما خوشحال هستند با نتایج به دست آمده است.

به جای بیش از حد در مورد الگوریتم های فلکس و تا چه حد به فلکس و که در آن به خم از تجویزی ، آن را مهم تر شما را با حالت انعطاف پذیری بازی را به چه کار می کند بهترین راه حل برای صدای غرغر شما. به یاد داشته باشید که استفاده از ویرایش

گام 8 -- احساس تاثیر

اضافه کردن حضور اضافی و افزایش عامل ترس از این غرغر کردن هیولا می آید در راه از اضافه کردن پلاگین ها اثر می باشد. اثرات و تنظیمات آنها را انتخاب می کنید برای استفاده بسیار بسته بر روی نمونه شما در حال کار با و آنچه را که شما با هدف ایجاد. مدولاسیون و فیلتر ها و پلاگین ها ی Reverb مبتنی بر استفاده می شود ماهرانه می تواند این تصور را از یک خرس عصبانی بزرگ در غار را به من بدهید. کمتر استفاده ماهرانه ، مخاطبان خود را به خوبی ممکن است یک هیولا را از خارج از این سیاره و یا مخلوق فرار از زمین میانه در ذهن مجسم.

در اینجا مسیر من در زمان :

Compressor: To even out the levels and bring the quieter sections to the foreground too.


Listen to the growl post-compression:

[صوتی ID = "334"]

گروه کر : من با استفاده از گروه کر به عمق بیشتر و به تصور صدای بزرگتر است . شما همچنین ممکن است برای کشف اثر گروه موسیقی پلاگین ، که اثرات چشمگیر به نظر من موثر تر است بخواهند .

نگاهی به گوش دادن به صدا بعد از کر (من توصیه با استفاده از هدفون برای شنیدن تفاوت های ظریف از این نقطه به بعد) :

[صوتی ID = "336"]

ی Reverb : من گیج کننده برای طراح فضا ، اما در این مورد من می خواستم صدایی Reverb استفاده از خصوصیات فلزی بیشتری است . ایجاد یک ارسال از نوار کانال صوتی به یک اتوبوس و Enverb در اتوبوس قرار داده شده است ، اما که بیش از حد فلزی تا ، تصمیم گرفتند به جای استفاده از فعل پلاتین بر ​​روی نوار کانال AUX..

در اینجا چه صدای غرغر ما مانند :

[صوتی ID = "338"]

در حال حاضر ، اگر شما شاد با صدای خود را در این مرحله پس از آن که بزرگ است. شما ممکن است مایل به متوقف کردن... یا اگر شما می خواهم به کاوش چگونه برای اضافه کردن scariness و حتی بیشتر به صدای هیولا ، در خواندن...

مرحله 9 -- نگاهی اثر به سطح بعدی

درست مانند در قسمت 1 از این سری ، من اینها را پیشنهاد میکنم مزیت شما را از طیفی SOUNDMAGIC مایکل نوریس "

ما قصد داریم به کار بر روی کانال AUX همان است که ما قرار داده PlatinumVerb . حرکت PlatinumVerb از شیار 1 قرار دادن اسلات درج 3. پایین نگه فرماندهی و کشیدن آن ، به اسلات خالی. این یک راه بسیار خوبی برای حرکت پلاگین ها در سراسر شکاف و بین نوارها کانال است.

In the Aux Channel's first slot insert the Amp Designer plugin and choose the aptly named setting form the Setting Menu:
02 Hybrid Amps > Halloween Stack > Halloween Crunch


Routing non-guitar sounds through the Amp Designer can produce very cool results. Try this later on your drum loops to make them more gritty.

تنظیم تنظیمات به سلیقه شما. من حفظ تنظیمات سهام. بعد ، درج مایکل نوریس پلاگین کشش طیفی را به اسلات درج دوم واحد صوتی

این افزونه می تواند اثرات بسیار جالب! در اینجا تنظیمات من استفاده می شود.

 • Alpha Stretch 1.3396
 • Beta Stretch 0.9703
 • Variance Type None
 • Lo bin cutoff 0.0%
 • Hi bin cutoff 7.3%
 • FFT Size 16384 (The higher the value, the greater the strain on your CPU!)

Again, experimentation is key here in order to work most effectively on your particular growl sound and of course keep listening to your growl to get a feel for the changes each parameter has upon the overall sound.

با استفاده از سه پلاگین های ساده بر روی کانال AUX ایم موفق به ایجاد یک صدای عجیب و غریب نهفته است که در جایی در زیر غرغر اصلی. مطمئنا افت به صدا ترسناک ما جالب است.

در اینجا آنچه که آن را مانند تلفن های موبایل تا کنون :

[صوتی ID = "342"]

گام 10 -- ترک سیاره زمین

در نهایت ، من قصد دارم به نوار دور عناصر صدای ما که هنوز ارائه برخی از اتصال به زیستگاه آشنا ما است. ذات سیگنال صدای غرغر شده است را از طریق اتوبوس به نوار کانال AUX فرستاده شده است. این پردازش بوده است به شدت به ایجاد underbelly جالب برای صدا کلی ما... اما ایجاد FX صدا خوب اغلب می تواند با فکر کردن در خارج از جعبه. در این مورد ، من کنجکاو برای کشف کانال AUX صدا مانند غرغر اصلی حذف ما بر روی آهنگ های صوتی.

ما می توانیم کانال غیرواقعی غرغر کردن نوار در غیر این صورت هیچ یک از سیگنال به کانال AUX فرستاده خواهد شد لال نیست. در عوض بر روی شکاف خروجی زیر کلیک کنید نگه I / O از غرغر کردن نوار کانال صوتی غیرواقعی از منوی کشویی را انتخاب کنید هیچ خروجی.

به یاد داشته باشید که دوباره انتخاب کنید خروجی 1-2/Stereo 1-2 یا هر کدام که خروجی شما نیاز دارید پس از این مرحله کامل.

در حال حاضر بازی پروژه شما و شما تنها به سیگنال است که از طریق کانال AUX تغذیه می شنوید. وهم آور است! اتوماسیون کمی پارامتر آلفا کشش در کشش طیفی پلاگین اضافه کردم به اضافه کردن برخی از جنبش به صدای کلی. و در اینجا آن چیزی است که بیگانه / هیولا / غرغر آزمایش صدا تبدیل کرده است :

[صوتی ID = "344"]

پس

بسیاری از افرادی به AnaA برای ایجاد تصویر تیتر.

Related Videos
Comments (4)

You must be logged in to comment.

 • Dekuruy
  Thanks, Rounik! What I like most about these blog posts is that you give information and techniques that can be applied to other music-making circumstances as well. Keep 'em coming. You and all the MacProVideo folks are awesome!
  • 9 years ago
  • By: Dekuruy
  Reply
 • Rounik Admin
  Thanks Adam! :)
  • 9 years ago
  • By: Rounik Admin
  Reply
 • Gorynui
  I only recently discovered the hub posts, and I love'em. Nice coincidence too, as I'm just starting sound design & music on a horror-based casual game.
  • 8 years ago
  • By: Gorynui
  Reply
 • Rounik Admin
  Hey Sammy, Glad you like The Hub articles and tutorials! Just in case you missed it there's the first part of this "Spooky" sound design series here: http://www.macprovideo.com/hub/logic-pro/halloween-sound-design-creating-eerie-vocal-effects-logic Enjoy! :)
  • 8 years ago
  • By: Rounik Admin
  Reply
Killer Sound Design
Live 9 402
Dream It. Do It.
Do you want to learn Killer Sound Design?
Yes, I want to learn!
No Thanks, I just want to read the article.
Feedback
Course Advisor
Don't Know Where To Start?
Ask A Course Advisor
Ask Us!
Copy the link below and paste it into an email, forum, or Facebook to share this with your friends.
Make money when you share our links
Become a macProVideo.com Affiliate!
The current affiliate rate is: 50%
Classes Start Next Week!
Live 8-week Online Certification Classes for: