All Articles Synths & Sound Design
صدا طراحی : پسر سکسی توسط هوا در منطق نرم افزار
Richard Lainhart on Sun, October 9th 2 comments
Ever wanted to re-create that fun formant-style Bass sound from Air's seminal "Sexy Boy" track? In this mammoth tutorial, Richard Lainhart digs deep to show you how in Logic or any DAW!

آموزش طراحی صدا در این منطق ، ما خواهید بود دوباره باز صدای بم از "پسر سکسی " هوا :ما با اشاره به صدای شما را بشنود بسیار برای اولین بار در این ویدیو ، که در واقع مرکب از دو صدا ، باس الکتریکی و... چیز دیگری. اجازه دهید در شروع کنید.


مرحله 1 -- تنظیم پروژه منطق و آهنگ اول

راه اندازی منطق ، و با شروع یک پروژه جدید خالی حاوی یک نرم افزار آهنگ خالی ابزار دقیق ، که به استاندارد EVP88 ابزار به طور پیش فرض. با توجه به اینکه که در مسیر انتخاب شده ، این زبانه کتابخانه را انتخاب کنید در سمت راست صفحه نمایش را انتخاب کنید : 03 باس

همانطور که اشاره کردم ، صدای بم آهنگ در دو لایه ، یک ساده باس نسبتا تیره برقی

در اینجا 8 اول میله آهنگ را ، در سرعت از 112 ضربان در هر دو نمره و پیانو رول نمادهای :

1st 8 bars in the Score editor


1st 8 bars in the Piano Roll


(این 8 میله بازی سه بار در آغاز از صدا ، در تکرار چهارم ، نیمه دوم از بخش حرکت می کند تا آکورد F به منظور از این آموزش ، شما فقط می توانید ضبط و حلقه 8 میله های زندان در حالی که اول است. شما بر روی صدا کار می کنند.)


گام 2 -- راه اندازی مسیر دوم

خوب ، که آسان بود. صدای دوم کمی سختتر است ، با این حال. اول ، فرض کنید شما ثبت یادداشت های بیس در آهنگ اول ، ایجاد مسیر ابزار یکی دیگر از نرم افزار جدید ، آن را در به طور پیش فرض در حال حاضر در EVP88 باقی گذاشته. با دوبار کلیک کردن منطقه اولین آهنگ پیانو رول ویرایشگر برای باز کردن ، سپس در پنجره سمت پیانو رول ویرایشگر به آن را فعال کلیک کنید. با تایپ دستور - A (انتخاب همه) انتخاب همه

duplicate the MIDI data across tracks


آمار بازی کنند ، و شما باید بخش باس اصلی دو برابر شده با پیانو الکتریکی می شنوید -- بد صدا به خودی خود نیست.

[صوتی ID = "9024"]


گام 3 -- ایجاد صدای پایه دوم

صدای دوم که دو برابر باس الکتریکی دارای کیفیت گلویی آوازی به آن است که از آنچه که به نام سازندهها مشتق شده است. سازندهها هستند طنین های چندگانه خاص و یا قله های فیلتر ، ایجاد شده توسط دهان ، گلو و حفره سر ، که صدای صامت ، در سخنرانی بشر و آواز را تعریف است. "A ، E ، I ، O ، U" ، و دیگر باز برای تلفن های موبایل آواز ها همه مجموعه ای منحصر به فرد ثابت resonancesusually threethat اجازه دهید به آنها بگویید ما از هم جدا. کسانی که فرکانس رزونانس واقعی به خوبی شناخته شده به آکوستیک محققان برای سال ها بوده است ، و می توان آنها را به تن مصنوعی اعمال شده به شبیه سازی برای تلفن های موبایل واکه.

در اینجا یک لیست که من پیدا کردم که فرکانس formant (بیان شده بر حسب هرتز) برای برخی از صداها واکه مشترک را نشان می دهد :

 • ee: 270, 1990, 3010 
 • i: 390, 1840, 2550 
 • e: 530, 1720, 2480 
 • ee: 660, 1080, 2410 
 • ah: 730, 1840, 2440 
 • aw: 570, 1020, 2410 
 • u: 440, 870, 2240 
 • oo: 300, 1190, 2240 
 • a: 640, 1350, 2390 
 • er: 490, 1690 

در مورد ما ، آهنگ صدا synth اساسی شکل موج کاملا آسان sawtoothy است ، آن را فیلتر formant است که می دهد که کیفیت آوازی. بنابراین ، ما باید برای پیدا کردن یک synth منطق و یا پلاگین فیلتر که به شما اجازه فیلترهای متعدد مجموعه به فرکانس لازم formant آوازی ، و پس از آن متفاوت باشد آنها را به ایجاد صدای آواز های مختلف در مسیر. (پلاگین VST رایگان به نام تأخیر دالایی طراحی شده است که برای انجام درست آن وجود دارد .

با این حال ، پس از آزمایش های بسیار ، من قادر به پیدا کردن هر گونه منطق synth و یا پلاگین های فیلتر که اجازه دهید آنها را با دقت لازم را برای ایجاد سازندهها است. همانطور که شما می توانید از لیست ، فرکانس های مشخص نسبتا با هم نزدیک ، به خصوص در محدوده پایین تر ، و حتی تغییرات جزئی در فرکانس formant صدا قابل توجهی تغییر دهید. synth ES 2 ، در حالی که آن را دارای یک فیلتر bandpass خوب است ، تنها یک نفر (بنابراین ما می خواهم سه نمونه از synth را به سه باند فرکانس لازم نیاز دارند) ، و حتی پس از آن ، فرکانس قطع آن در یک مجموعه طیف وسیعی از 0 به 1 ، به جای در فرکانس های مطلق ، و آن را غیر ممکن به مجموعه ای از مقادیر دقیق مورد نیاز. پلاگین پارامتری EQ ، که اجازه قطع آن در از نظر فراوانی به شما در تنظیم ، به اندازه کافی دقیق به ارزش از 1190 هرتز را انتخاب کنید ، برای مثال اجازه دهید نیست. این امر در مورد تمام دیگر پلاگین منطق بومی فیلتر نیز. حتی EVOC 20 PS synth Vocoder و دیپلم خود را EVOC 20 Filterbank پلاگین ، که دارای فیلترهای formant ، اجازه ندهید که به شما در تنظیم آن دقت کافی به سازندهها خاص.

بنابراین ، برای به دست آوردن نزدیک به بازآفرینی این صدا ، ما نیاز به استفاده از یک پلاگین 3 حزب. خوشبختانه ، یکی از آزاد از مردمی خوب در موسیقی آشکار OttoPhormant نامیده می شود که در حالی که بی نقص نیست ، اجازه دهید ما را کاملا نزدیک به صدای پسر سکسی در دسترس وجود دارد. شما می توانید نسخه واحد صوتی را از اینجا دانلود کنید .

پیگیری دستورالعمل کتابچه راهنمای کاربر آن را نصب کنید (شما فقط آن را بکشید را به پوشه قطعات خود را در سیستم خود و یا کتابخانه کاربر) ، relaunch منطق پلاگین برای بارگذاری ، و اجازه دهید.

اول ، البته ، ما نیاز به نوعی از صدا این افزونه به درخواست است. همانطور که ذکر کردم ، دندهارهای ساده به همه ما واقعا به عنوان یک منبع برای فیلتر کردن formant نیاز دارند ، بنابراین به جای پیش فرض EVP88 ابزار در مسیر دوم ، بار ما نشان Es 1 synth است.

در اینجا 1 ES تنظیمات من با استفاده از تولید موج دندهارهای مستقیم ، فیلتر نشده :

Sawtooth settings for ES1

[صوتی ID = "9025"]


توجه : شما در واقع می تواند استفاده از هر ابزار synth شما می خواهید که دندهارهای ، مستقیم مانند ES2 تولید ، اما ES1 سریع 'N' آسان به راه اندازی است ، بنابراین من با استفاده از آن .


گام 4 -- تنظیم OttoPhormant

گام بعدی ما این است که به درخواست OttoPhormant به مسیر دندهارهای و تنظیمات پلاگین اساسی در این محل است. اول ، انتخاب مسیر دندهارهای و در قرار دادن اسلات برای اولین بار در نوار کانال برای باز کردن منو پلاگین کلیک کنید ، سپس واحدهای صوتی را انتخاب کنید

OttoPhormant settings


برای مجموعه ای از ارزش خواص مختلف در پلاگین ، شما هم با کلیک بر روی نام ملک ، به طوری که میله های سبز در هر دو طرف بلوک ملک برای نشان می دهد انتخاب شده است ظاهر می شوند ، و سپس شستی مرکزی بزرگ مقدار را به مجموعه ای بکشید ، و یا در برخی موارد کلیک به طور مستقیم بر روی مقدار برای باز کردن منوی popup. همچنین شما می توانید بر روی بسیاری از خواص ، دوبار کلیک کنید برای ورود مقادیر عددی.

بسیاری از ارزش شما اینجا را ببینید در واقع مهم نیست : OttoPhormant جلوه های ویژه گرافیکی به صورت خودکار بین formant های مختلف برای تلفن های موبایل با استفاده از پاکت نامه های داخلی یا سطح صدای ورودی در نظر گرفته شده است. در مورد ما به هر حال ، ما قصد داریم به طور خودکار تغییرات formant در منطق به دقت آنها را با آهنگ همگام. بنابراین ، تنها ارزش که واقعا مهم اینجا است که نوع پاکت نیاز به هیچ مجموعه ای ، نوع فیلترها باید به سه مرحله BP ، Formant درایو فیلتر باید 0.6 ، و رزونانس Formant فیلتر باید 0.75 . (مثل همیشه ، شما باید با این تنظیمات تجربه به شنیدن آنچه که دوست دارند صدا) شما همچنین می خواهم تا مطمئن شوید که سطح خشک شما این است که -80 دسی بل ، بنابراین ما هیچ صدا فیلتر نشده را نمی شنوند. اگر شما بازی مسیر شما در حال حاضر آن را در حال حاضر باید

[صوتی ID = "9031"]


گام 5 -- تنظیم اتوماسیون OttoPhormant

گام بعدی ما این است که به طور خودکار تغییرات در فیلترها formant به طوری که تغییرات همگام با یادداشت ها در آهنگ. اگر شما به اصل گوش دادن دوباره ، می شنوید که کم D و C هستند بسیار روشن و buzzy ، اما هنوز هم با کیفیت آوازی خاص ، در حالی که D فوقانی چیزی مانند "A" صدا. C بالایی است که شنیدن خود را slurring به D فوقانی ، در مقابل ، اصوات نوع مانند "دیگه". این صداها به عنوان تنظیمات formant در OttoPhormant در دسترس هستند ، بنابراین همه ما باید انجام دهیم این است که اضافه کردن برخی از اتوماسیون مسیر از بین کسانی که سازندهها سوئیچ در زمان مناسب است.

اول ، البته ، ما باید برای نشان دادن اتوماسیون مسیر با آن کار می کنند ، بنابراین نمایش را انتخاب کنید

The automation window


بعد ، انتخاب مسیر دندهارهای خود را ، بر روی پنجره است که در حال حاضر می گوید : دوره کلیک کنید ، انتخاب کنید و OttoPhormant


گام 6 -- به طور خودکار Formant

بعد ، مطمئن شوید که شما باید از ابزار اشاره گر از منوی Tools در گوشه سمت راست بالای پنجره ترتیب انتخاب ، و سپس در نقطه داده ها اولین در ابتدای خط اتوماسیون کلیک کنید و کشیدن نقطه را تا زمانی که بار خوانده شده "من" -- که formant ما می خواهیم برای شروع با این است.

Automate the


را انتخاب کردم : "I" برای formant چون من فکر کردم آن را نزدیک ترین ارتباط را توجه داشته باشید کم buzzy در مسیر اصلی همسان ، اما شما را امتحان کنید به دیگران در صورتی که صدای بهتری برای شما است.

بعد ، خط ابزار اشاره گر خود را با شروع توجه داشته باشید MIDI دوم در مسیر ، D بالا ، کلیک کنید برای ایجاد یک گره اتوماسیون دوم ، و کشیدن آن ، یک مقدار formant جدید را به مجموعه -- انتخاب من "E" formant ، چون فکر می کنم آن را بیشتر شبیه به "A" صدا از آهنگ اصلی برای تلفن های موبایل :

The


بعد ، خط ابزار اشاره گر خود را با شروع توجه داشته باشید MIDI سوم در مسیر ، D کم دوباره کلیک کنید برای ایجاد یک گره اتوماسیون سوم ، و کشیدن آن به پایین به "من". موقعیت مکان نما خود را بر روی نت پنجم MIDI ، C بالا (یادداشت سوم و چهارم هر دو DS کم) ، و کلیک کنید و بکشید به آن مجموعه به "U". با کلیک بر سر توجه داشته باشید ششم و مجموعه formant به "E" ، و مجموعه ارزش توجه داشته باشید هفتم به "من" دوباره. آهنگ اتوماسیون شما باید چیزی شبیه به تصویر زیر نگاه کنید.

The automation applied

[صوتی ID = "9032"]


توجه : متاسفانه ، OttoPhormant flakey کمی در مورد آن دسته داده ها اتوماسیون به نظر می رسد -- شما احتمالا می خواهید موقعیت گره های اتوماسیون به نیشگون گرفتن و کشیدن آنها را به

در این مرحله ، شما می توانید دستی قرار دادن گره های اتوماسیون برای تکمیل اتوماسیون برای مسیر ادامه دهد. یک میانبر شما می توانید استفاده کنید که کمی سریعتر است که به داده های اتوماسیون موجود بیشتر همراه به آهنگ های تکراری. برای انجام این کار ، از ابزار اتوماسیون را انتخاب کنید از منوی ابزار در پنجره ترتیب را انتخاب کنید.

The Automation Select Tool


کشیدن آن ، بیش از داده های اتوماسیون می خواهید کپی کنید. سپس گزینه کشیدن در آخرین گره در گروه داده ها را به حرکت و گروه داده ها بعد از کپی کردن به آهنگ :

The copied automation data


هنگامی که شما داده های اتوماسیون بیشتر کپی شده را به مسیر ، شما می توانید کل گروه انتخاب شده دقیقا آن خط با یادداشت های MIDI درست بکشید.

[صوتی ID = "9035"]


شما می توانید بشنوید که هنوز هم وجود دارد زن و شوهر از مسائل با این تفریح ​​: یکی این است که باید انتقال آرام قدرت میان "دیگه" و "A" سازندهها در یادداشت بالا را در مسیر وجود دارد ، اما متاسفانه OttoPhormant تنها اجازه می دهد تا انتقال ناگهانی بین سازندهها هنگام با استفاده از اتوماسیون. داخل ، هنگامی که با استفاده از پاکت های خود را ، شما می توانید جلوه های ویژه گرافیکی صاف ، دریافت کنید اما نه در خارج. در این حال ، که بخشی از تفریح ​​و سرگرمی بسیار نزدیک است ، اگر نه دقیق است.

مسئله دیگر این است که توجه داشته باشید اول ، D پایین ، زیادی buzzier نسبت به آنچه ما را در اینجا است. بنابراین ، برای لمس نهایی ، من با اضافه کردن یک مسیر را به دو برابر فقط D کم ، با استفاده از sawtooths تحریف (sawteeth؟) و حبوبات برای صدا. من که ورزش کمی برای شما این کار خود را زیر نوشته ذکر کنند :

[صوتی ID = "9036"]

و در آنجا ما آن را با خود حمل می کنند! مثل همیشه ، من برای آزمایش تشویق ، و همانطور که همیشه از آن لذت ببرید.


علاقه مند در بد بو ، فیلتر کردن و formanting؟ شما ممکن است مانند Vocoding دیوید ارل با منطق !


Related Videos
Comments (2)

You must be logged in to comment.

 • Nicywuo
  Thanks for this! I have been having a lot of fun using that filter. I never would have thought to try something like this.
  • 8 years ago
  • By: Nicywuo
  Reply
 • Tyvaxao
  Hi Richard, I tried this out and it's a pretty good rendering of the original Air sound, thanks. I stumbled across another very close approximation in one of my favourite synths, the NLogPoly Synth. The preset is called 'B-Phass' in a default set called PRO Sounds. cheers, and thanks for the post. Irrespective of the end result, I always pick up some great tips and expand my knowledge of Logic.
  • 8 years ago
  • By: Tyvaxao
  Reply
Pigments - The Video Manual
Pigments 101
Dream It. Do It.
Do you want to learn Pigments - The Video Manual?
Yes, I want to learn!
No Thanks, I just want to read the article.
Feedback
Course Advisor
Don't Know Where To Start?
Ask A Course Advisor
Ask Us!
Copy the link below and paste it into an email, forum, or Facebook to share this with your friends.
Make money when you share our links
Become a macProVideo.com Affiliate!
The current affiliate rate is: 50%
Classes Start Next Week!
Live 8-week Online Certification Classes for: