All Articles Ableton Live
کنسرت Ableton برای هیپ هاپ، قسمت 2
G.W. Childs IV on Wed, July 11th 0 comments
In part 2 of this 4 part series on producing Hip Hop in Ableton Live, G. W. Childs explains the process and shows how to build the initial loop. Stay tuned for part 4 in this series coming soon!

در مقاله گذشته ، ما در اصول چه Ableton را ارائه کرده است از هنرمندان هیپ هاپ از نظر ویژگی های کلی، و همچنین واردات صوتی، تبدیل صدا به حلقه متمرکز شده است. در این مقاله، شناسه مایل به ادامه تاخت و تاز کردن ما در حلقه Ableton، در حالی که همچنین با داشتن یک نگاه خوبی در رابط Abletons.


حلقه ضبط

به یاد داشته باشید چگونه از آن آسان بود که در آن صدا را در آموزش، و تبدیل آن به یک حلقه؟ بدون شک، یکی از بسیاری از توابع است که باعث Ableton بسیاری از سرگرم کننده برای کار با دکمه. اما آنچه که در میانهی شب در تمام صحبت آن چیزی است که خود به ضبط در واقع حلقه های خود را در Ableton.

این است که در واقع یکی از بهترین بخش هایی از Ableton، چون حلقه ضبط، تنظیم، و ایجاد، از آغاز، بزرگترین ویژگی های Ableton. در واقع، در واقع شما می توانید آهنگ خود را به سادگی حلقه ضبط شروع، ویرایش آن حلقه، ترتیب آن حلقه ها و تولید آن حلقه را تا کنون که بدون نیاز به کار با پنجره آرایش خطی اگر شما نمی خواهید به.

کسانی که توانایی کار به این ترتیب ممکن است توسط راه اول به دنبال در Ableton ساخته شده، در برنامه نمایش ها: مشاهده جلسه.

The Session View


متوجه خواهید که این دیدگاه عمدتا از شبکه ساخته شده، با گلدان میکسر منظم و faders های های زیر است. اعطا شده، انگار در این تصویر است، اما اجازه می دهد تا برای لحظه ای آن را ساده نگه دارید. در داخل هر جعبه شبکه، شما توجه کنید که مربع های کوچک وجود دارد. و در یکی از ردیف شبکه، و یا آهنگ، متوجه خواهید که من هنوز هم که حلقه، یا کلیپ از آموزش. آن جعبه کوچک، زرد رنگ با فلش سبز. این است که چگونه همه حلقه ها در جلسه نمایش ظاهر می شود.

خواهید همچنین در مسیر سه اطلاع، برچسب باس باران، رکورد دکمه بازو است وجود دارد، قرمز، فعال است. به این دلیل، در ستون شبکه نزولی عنوان باران باس، به جای مربع، دایره وجود دارد.

بنابراین، مربع، دایره و فلش سبز رنگ، چه آن همه معنی؟ خوشحالم از اینکه به خواسته

  • Squares (Clip Stop Button) = Stop buttons, which appear at the base of each column, and in empty squares.
  • Green Arrows (Clip Launch Button) = Play buttons, that appear only on clips, and in what are known as Scene launch buttons on the far right of the session view, labeled as ‘Master’, for Master Channel. 
  • Circles (Clip Record Button) = Record Buttons only appear in columns where the audio track that corresponds with the column is ‘Armed’. You’ll notice that in the Rain Bass track, again, the track is armed with the small, red button. So, all the clips ‘slots’ in that column can be queued to record by simply clicking the record button for that particular clip slot. 

حالا که ما باید درک بهتری از آناتومی مشاهده جلسه، در اسلات شبکه ها انجام می دهند، به همین دلیل اصلا چیزی ضبط ما سعی می کنیم؟


گام 1 - راه اندازی به ضبط (کلیپ)

از آنجا که من هنوز هم یک حلقه است که من از مقاله قبلی به ارمغان آورد، من در حال حاضر برخی از ریتم داشته باشد. در واقع، حلقه برای تلفن های موبایل مثل این ...

[صوتی ID = "13،978"]


کمی از synth، و کمی از درام است. یک نقطه شروع برای هر آهنگ. بیمار به جلو بروید و نوار فضا را فشار دهید پخش آهنگ به من شروع به کار بر روی. حلقه به طور خودکار بازی شروع می شود زیرا فلش سبز نیز بدان معنی است که cued خود را به بازی.

در حال حاضر زمان مناسبی برای تنظیم آهنگ های صوتی به ضبط برخی از خواننده است.

بیمار از شیار 1 را به عنوان مسیر برای خواننده من به عنوان خود را در حال حاضر آهنگ های صوتی استفاده کنید، و انگار هیچ چیزی بر روی آن. اگر من می خواستم به یکی دیگر از آهنگ های صوتی، شناسه استفاده از میانبر-T فرماندهی و آهنگ های صوتی به نظر می رسد. همانطور که من اصلا نیازی به انجام این کار، بیمار را قادر می سازد به سادگی از شیار 1 را ثبت.

Recording vocals


چون من تنها با استفاده از یک لپ تاپ با هیچ رابط کاربری صوتی، من بلافاصله یک سیگنال، شما می توانید ببینید. اگر من نیاز به یک منبع صوتی مختلف را انتخاب کنید، ID را انتخاب کنید ورودی های مختلف صدا را از بخش.

همچنین، مهم است که به آن توجه داشته باشید که من در این نقطه از هدفون در. وقتی که من ثبت فعال کردن یک مسیر بر روی یک لپ تاپ، چرا که بلندگو ها و میکروفون ها همه ساخته شده در، من نیاز به ایجاد اطمینان حاصل کنید که این بلندگوها نمی بازخورد به میکروفون. سعی کنید با انجام این کار بدون نیاز به هدفون خود را وصل، و خواهید ببینید که منظورم چیست.


گام 2 - ثبت یک حلقه

حالا که من راه اندازی خواهم دکمه رکورد کلیپ ها را در حافظه کلیپ برای اولین بار از شیار 1 را فشار دهید. من در واقع می تواند هر اسلات کلیپ، انتخاب و ضبط می کنند با حلقه ای که من در اصل با آغاز شده است. با این حال، دوست دارم به نگه داشتن دو حلقه در صحنه و یا همان ردیف، برای هم بودن.

من با فشار دکمه ضبط کلیپ برای حافظه 1 است و چون من در حال حاضر این آهنگ در آخرین مرحله آغاز شده، با فشار دادن فضای نوار، ضبط آغاز می شود، بلافاصله، به استثنای چند چشمک زن سفید کوچک به من اجازه می دانیم که قبل از رول و ضبط واقعی آغاز می شود. خبر است که به نظر می رسد دارای یک فلش قرمز رنگ بر روی آن در حال حاضر است. این به این معنی است که من آماده برای متوقف کردن ضبط، من می توانید این فلش قرمز رنگ را فشار دهید و Ableton پخش ضبط من در حالی که ضرب و شتم ادامه یابد. و مطمئن شوید که شما فلش قرمز رنگ را فشار دهید! اگر شما به سادگی متوقف کردن جلسه، نقاط حلقه خواهد شد در زمان. در صورتی که فلش قرمز رنگ را فشار دهید Ableton متوقف می شود در حالی که آهنگ در حال پخش است، ضبط در نزدیکترین نقطه حلقه.

Recording a loop


بنابراین، من درست است که انجام می دهید. هنگامی که من با خواننده من به پایان برسد، من فلش قرمز رنگ را فشار دهید، و آن را تبدیل به رنگ سبز است. این اجازه می دهد که من می دانم که ضبط به پایان رسیده است و خود را تنها همراه با ضرب و شتم که با من آغاز شد.

Playing along with the recorded loop

[صوتی ID = "13،979"]


اگر من نمی حلقه من فقط می خواهم، من می توانم آن را حذف کنید. حتی در حالی که آهنگ در حال پخش است، و سپس دوباره دکمه کلیپ رکورد را فشار دهید برای شروع به ضبط صدای خواننده من دوباره. اگر من دوست دارم کار من، و می خواهید برای اضافه کردن، من می توانم دکمه کلیپ رکورد در شکاف زیر را فشار دهید ...

Recording more


در واقع، من می توانم برای اضافه کردن اسلات بیشتر و بیشتر کلیپ ها تا زمانی که من یک ارزش آهنگ پر از شعر ... و در میانهی شب هر چیزی حتی مرتب نشده است.


نتیجه

بنابراین، من فشرده هرگز روی دکمه توقف، تمام مدت من ضبط صدای خواننده، همراه با آن حلقه ساده است. چه راه کار!

در مقاله بعدی، قرار بود تا در به اضافه کردن در اثر و نگاهی به چگونگی ترمیم حلقه که ممکن است ثبت کمی ... خاموش است.


کلیدهای میانبر برای پرش به هر مقاله در این مجموعه:

هیپ هاپ در Ableton، قسمت 1

هیپ هاپ در Ableton، قسمت 2 (تو اینجا)

هیپ هاپ در Ableton، قسمت 3 (پیوند به دنبال)

Related Videos
Comments (0)

You must be logged in to comment.

Vital Explored
Vital 101
Dream It. Do It.
Do you want to learn Vital Explored?
Yes, I want to learn!
No Thanks, I just want to read the article.
Feedback
Course Advisor
Don't Know Where To Start?
Ask A Course Advisor
Ask Us!
Copy the link below and paste it into an email, forum, or Facebook to share this with your friends.
Make money when you share our links
Become a macProVideo.com Affiliate!
The current affiliate rate is: 50%
Classes Start Next Week!
Live 8-week Online Certification Classes for: