All Articles Ableton Live
چگونه به استفاده از Ableton زنده -- تاب برداشتن ، حلقه
Mo Volans on Tue, January 18th 0 comments
Since Ableton Live 1.0 was unleashed, warping, looping and editing audio have become staples for digital musicians. Join Mo Volans as he continues this beginners guide to Ableton Live.

پخش صوتی لوپ مسلما قدرت اصلی Ableton زنده است . از آنجایی که نسخه 1.0 از مردم شده اند با استفاده از آن قابلیت های صوتی "الاستیک" همگام شیار خود و ایجاد بازترکیبها زمان واقعی از پروژه های موجود است.

زنده می تواند صوتی لوپ در روش های بسیار زیادی استفاده کنید ، اما اجازه دهید نگاهی به چند از برجسته. در این مبحث ما کشف چگونگی انجام تاب برداشتن پایه ، استفاده از ابزار Looper اختصاص داده شده و تبدیل شیار خود را به داده های MIDI.

01 -- چه تاب برداشتن

تاب برداشتن یکی از ویژگی های نهفته است که در قلب خیلی از قابلیت های Ableton زنده است و به این دلیل که بسیاری از مردم عاشق برنامه بسیار است. اساسا تاب برداشته warped throats صوتی قادر است همگام با آهنگ های خود را باقی می ماند بدون در نظر گرفتن تمپو است. این های صوتی می تواند توان در بیدرنگ به هر پروژه هر گونه کاهش یافته و شود کاملا در زمان پخش است. ترفند خوبی است.

در قسمت 1 از این سری ما در زمان نگاهی به واردات حلقه های صوتی که در حال حاضر ویرایش شد و ما شاهد آن است که Live قادر به حلقه آنها را با هیچ مشکلی واقعی است . این وقتی های صوتی خود را به سازمان ملل متحد ، ویرایش و در سرعت های مختلف که در آن چیزهایی تبدیل شده از روی حیله و تزویر است و این است که در آن تاب می آید.

Ableton تاب برداشتن سیستم اجازه می دهد تا شما را به تجزیه و تحلیل های صوتی خود را و ایجاد نشانه هایی که گیره را بر روی حوادث پویا ، و یا گذرا در های صوتی خود را. این نشانگر هستند و سپس به طور موثر مورد استفاده قرار گیرد به 'نیرو را با فرمول اندازهگیری کردن های صوتی خود را و آن را با بقیه پروژه خود را همگام.

این تکنیک می دهد های صوتی خود را با کیفیت قابل انعطاف و سرعت های صوتی به درستی تاب برداشته warped throats در واقع در زمان واقعی با هر گونه تغییرات در پروژه BPM خودتان را تغییر دهید. نشانگر تار نیز می تواند ویرایش شود اجازه می دهد تا شما شیار های صوتی خود را برای تغییر و تغییر راه نقش به عقب.

بسیاری از زمان زنده نشانی از یک کار بسیار خوب صوتی تاب برداشتن به طور خودکار است اما گاهی اوقات شما را به امور را در دست خود و کتابچه راهنمای برو

02 -- انجام WARP اول شما

زمانی که صوتی را زنده آورده آن را به طور کلی تجزیه و تحلیل بلافاصله و پیچ و تاب اطلاعات تولید شده است. گاهی اوقات هر چند این سیستم خودکار است که کاملا به اندازه کافی دقیق نیست و تغییرات می شود ساخته شده است.

به صورت دستی ویرایش نشانگر پیچ و تاب بر روی کلیپ مورد نظر کلیک کنید و حرکت را به بخش پایین تر از رابط زنده. در اینجا شما باید یک نمایش تصویری از صوتی ، شما همچنین باید نشانگر پیچ و تاب شده اند که به طور خودکار توسط زنده قرار داده شده را مشاهده کنید.

این پس از آن میتوانید به صورت دستی با انتخاب آنها را در حالی که پایین نگه داشتن کلید Shift منتقل شده است. پس از انتخاب آنها نیز می تواند منتقل شده باشد و یا حذف شده با سهولت نسبی است. با دوبار کلیک کردن در بالای صفحه نمایش های صوتی نشانگر جدید را می توان وارد می شود.

با دوبار کلیک کردن بر روی نشانگرهای به آنها ، قفل کردن ، زمانی که در این حالت منتقل گذرا اطراف نشانگر قفل شده 'کشش'. این چگونه صوتی الاستیک آماده است و با استفاده از این روش تمامی بخش های صوتی خود را به هم پیچیده را می توان متناسب هر زمان امضا یا شیار است.

بهترین راه به رویکرد تاب برداشتن های صوتی خود را به طور کلی به نشانگر خود را در مکان صحیح در ابتدا و سپس انجام هر گونه کشش یا تدریج که مورد نیاز است. این فرایند غیر مخرب است تا هرگونه اشتباه است که ساخته می شوند به راحتی می تواند اصلاح شود و یا به طور کامل حذف شده است.

03 -- پایه حلقه

با نشانگر پیچ و تاب خود را در محل و فایل های صوتی خود را در بازی برگشت در زمان ، آن را پس از آن میتوانید لوپ شود. حلقه چیزی که زنده در گام های بلند برداشتن آن طول می کشد با حلقه کامل اغلب تنها چند کلیک فاصله است.

در سمت راست از قسمت پیچ و تاب شما از توابع حلقه پیدا کنید. با دکمه حلقه روشن شما آماده به مجموعه حلقه شروع و نقطه پایان است. این را می توان در چند روش انجام می شود ، شما هم می توانید locaters که در منطقه شکل موج صفحه نمایش واقع شده و یا شما می توانید آنها را با استفاده از تعداد نوار به طور مستقیم در منطقه حلقه تنظیم استفاده کنید.

هر کدام روش استفاده می کنید ، ایجاد حلقه های تنگ سریع و شهودی است. هنگامی که شما با لوپ های صوتی جدید شما باید آن را می توان ذخیره خوشحال هستند ، با استفاده از دکمه ذخیره ، اختصاص داده شده است. متناوبا شما می توانید حلقه محصول و ریختن همه چیز را در خارج از نقاط حلقه ، این است که از طریق یک کلیک سریع راست و پایین حرکت منوی متنی قابل دسترسی است.

صوتی 3 -- صوتی تازه تاب برداشته warped throats ما لوپ شده است :

[صوتی ID = "1059"]

04 -- با استفاده از اتوماسیون CLIP مبتنی بر تبدیل حلقه خود را

کلیپ های حلقه مبتنی بر کار نه تنها ذخیره نشانگر تار و نقاط حلقه از پیش تعریف شده ، آنها همچنین می تواند داده های اتوماسیون را داشته باشد. این می تواند یک ابزار عالی برای ایجاد علاقه در حلقه خود و اضافه کردن یک بعد کاملا جدید به آنها.

به یاد داشته باشید این کلیپ ها جایگزین می تواند به عنوان نسخه کاملا جدیدی از صدا را ذخیره و لود شده به طور کامل مستقل از اصل است. در تئوری این به این معنی شما می توانید به عنوان بسیاری از نسخه های مختلف حلقه خود را به اسلات های مختلف بر روی یکی از کانال های لود شده است.

به جاسازی این داده ها را به یک کلیپ برای بار اول شما نیاز نماد کوچک 'e' را در سمت چپ پایین تر از پنجره اصلی زنده آمار. این پاکت بخش آشکار و آن را در اینجا است که شما هر گونه اطلاعات اتوماسیون مورد نیاز ویرایش کنید.

پارامتر های مختلفی را انتخاب کنید از اینجا وجود دارد ، برخی از کلیپ و بر اساس برخی از میکسر بر اساس هر گونه تغییر در اینجا می توان با کلیپ را نجات داد و در نتیجه لود خواهد شد هنگامی که آن را دوباره مورد استفاده قرار گیرند.

کلید های میانبر برای پارامترهای بیشتر مورد استفاده وجود دارد در اینجا و این احتمالا به آزمایش با در زمانی که تازه به مفهوم. دوره ، تقدم و تاخر و تابه ها ، همه می توانند حتی بدون تعمق به هر کشویی منوها توان ویرایش کرد.

داده است و سپس دستی در نمایش شکل موج کشیده شده و فوق العاده آسان برای ویرایش کنید. دوباره هرگونه تغییری که در غیر مخرب است و می تواند در هر زمان تغییر است. سعی کنید ایجاد تحریر جالب و تابه اثرات خودکار که کاملا با حلقه ها خود را همگام سازی کنید.

صوتی 4 -- CLIP داده های مبتنی بر سوژه متحرک از روبرو به حلقه اضافه شده :

[صوتی ID = "1062"]

05 -- looper پلاگین به عنوان یک جایگزین

اگر شما را به حلقه در راه بزرگ هستند و شما می خواهم این ایده ایجاد overdubs زندگی می کنند و سپس شما ممکن است بخواهید نگاهی به یکی از شده بیشتر اخیر زنده ، 'Looper پلاگین . Looper اثرات تاخیر نوار است که ارائه یک حلقه بینهایت است که لایه بر لایه های صوتی می تواند ثبت شود را بر روی شباهت دارد.

ضبط به Looper به عنوان ساده است به عنوان ضبط ماشین نوار و یا هر مسیر در Ableton است. هنگامی که یک لایه کامل است شما می توانید همچنان به اضافه کردن بخش های جدید تا یک شیار یا بافت رضایت بخش ایجاد. سپس نتیجه این می تواند کشیده شود و کاهش یافته را بر روی یک آهنگ جدید صوتی را به عنوان یک کلیپ حلقه را.

ترکیب این کمی دستی پلاگین با سخت افزار کنترلر MIDI ، مانند پدال پا و گیتاریست و یا رویای نوازنده صفحه کلید و برای ایجاد حلقه های بزرگ.

06 -- با استفاده از حلقه را برای پخش MIDI

یکی دیگر از راه بسیار خوبی برای ویرایش و دستکاری حلقه ها خود را در لایو است که به استفاده از 'تکه به MIDI' تابع است. این راه عالی برای دریافت تازه تاب برداشته warped throats حلقه خود را به نمونه بردار آماده ورقه شده و نقشه برداری است.

داده های MIDI نیز تولید می شود در هنگام استفاده از این ویژگی و در نتیجه حلقه شما پخش در دقیقا به همان شیوه به عنوان صوتی اصلی است. متناوبا شما می توانید ویرایش ، تغییر برنامه و یا به طور کامل نابود الگوی اصلی. شما حتی ممکن است به طور کامل انجام دور با شیار اصلی و پخش را آن گونه که مایلید تغییر دهید با استفاده از برش های جدید می خواهم.

صوتی 6 -- با استفاده از داده های تازه تولید MIDI حلقه ویرایش شده است :

[صوتی ID = "1068"]

با این حال شما انتخاب می کنید به استفاده از حلقه های جدید خود را ، نمی توان منکر وجود دارد که Ableton زنده یکی از بهترین DAWs ها را برای دست زدن به این نوع از های صوتی است. بنابراین تا بار برخی از صوتی ، دریافت تاب برداشتن و سعی کنید به ساخت پروژه خود را با مواد تازه لوپ.

تشنه برای اطلاعات بیشتر؟ این Ableton زنده آموزش.

دوست دارم از شما شنیدن. اگر شما هر گونه سوال و یا فقط می خواهید برای گفتن سلام ، ما یک «دیدگاه» قطره زیر!

Comments (0)

You must be logged in to comment.

Feedback
Course Advisor
Don't Know Where To Start?
Ask A Course Advisor
Ask Us!
Copy the link below and paste it into an email, forum, or Facebook to share this with your friends.
Make money when you share our links
Become a macProVideo.com Affiliate!
The current affiliate rate is: 50%
Classes Start Next Week!
Live 8-week Online Certification Classes for: