All Articles Ableton Live
حداکثر مسترینگ ترتیب مونو زنده
Noah Pred on Tue, August 27th 0 comments
Live 9 is arguably the most exciting environment in which to create musical content. And the new Max for Live Mono Sequencer makes it even better for musicians as Noah Pred discovers.

اتحاد ABLETON با دوچرخه سواری '74 مسلما قدمت آن به تولد زنده، به عنوان نمونه اولیه ایجاد این نرم افزار برای اولین بار در مکس / محیط برنامه نویسی MSP توسعه داده شد، اما آن را تا ظهور زنده 8 که Max4Live متولد شد. در ابتدا به عنوان یک ارتقاء در بالا و فراتر از آن سوئیت زنده ارائه شده، ادغام ظرفیت های برنامه نویسی شی گرا حداکثر و جامعه کاربری گسترده بی سر و صدا، یکی از انقلابات مهم در تولید موسیقی دیجیتال harkened.

در حال حاضر هر کاربر با دانش و کنجکاوی نه تنها می تواند حداکثر موجود برای تکه های زنده که شامل ابزار، جلوه های صوتی و جلوه های MIDI، اما همچنین ساخت دستگاه های از ابتدا تغییر دهید. حداکثر برای API زنده بیشتر یا کمتر هود از ادم کند و تنبل همه جا حاضر به حد بی سابقه ای را باز کرد، و ظهور به امکانات واقعا بی نهایت فراتر از پیمانه در حال حاضر قدرتمند خود را زندگی می کنند. در حال حاضر به عنوان بخشی از بسته زنده 9 سوئیت، کاربران بیشتر از هر زمان دیگری در کشف پتانسیل عظیمی حداکثر برای زنده گنجانده شده است. از لحاظ تولید مواد جدید موسیقی، ترتیب مونو است مسلما یکی از قوی ترین دستگاه های به کشتی با آخرین نسخه از حداکثر برای زنده، بنابراین اجازه دهید یک نگاهی از.


مدارات ترتیبی

اولین قدم این است تا از طریق مرورگر حرکت به حداکثر اثرات MIDI زنده و قرار دادن ترتیب مونو، مرورگر جدید و بهبود یافته ای زنده 9 حداکثر اختصاصی برای طبقه زنده، بنابراین باید آن را آسان برای پیدا کردن. اگر شما می توانید آن را پیدا کنید، شما نیاز به دانلود و نصب حداکثر برای ملزومات زنده

Pic 1

عکس 1


آن را بر روی هر مسیر MIDI کشیدن در مجموعه خود، و یا با دوبار کلیک کردن به آن اضافه کنید به یکی از جدید سپس ابزار انتخاب خود را بر روی مسیر همان محل، برای این مثال من یک نمونه از استفاده از آنالوگ، نیز با زنده 9 سوئیت (PIC 2 پایین).

Pic 2

PIC 2


منطقه مرکزی تیره تر از دستگاه ترتیب سنج مونو (PIC 3 مرکز) است که در آن توالی سحر و جادو اتفاق می افتد.

Pic 3

عکس 3


در کنار سمت چپ، ما باید پنج پارامتر برای تعیین توالی در دسترس: پیچ، سرعت، اکتاو، مدت، و تکرار. به طور پیش فرض، شبکه را به سمت راست از این نمایش 16 مرحله ما می توانیم برای هر پارامتر را ویرایش کنید، همگام سازی به 16/1 یادداشت ها، بازی تمام C. میانه برای ایجاد ملودی، ما می توانیم زمین از مراحل ما را با کلیک کردن در بالا و یا پایین تنظیم کنید خط دفاعی. در حال حاضر، همه از مراحل به بازی، اما گام های فردی می تواند این بازی و در مورد استفاده از دکمه های زیر منطقه در حال ویرایش گام حالتها.

Pic 4

PIC 4


با انتخاب پارامترهای مختلف قابل ویرایش در ستون کناری سمت چپ از منطقه اصلی، ما می توانیم جنبه های مختلف توالی ما را تغییر دهد. بسته بر روی دستگاه در حال استفاده، سرعت مدولاسیون (عکس 5) می تواند برخی از پویایی استقبال اضافه کنید، در حالی که مدولاسیون اکتاو (عکس 6) می تواند تغییرات شگرفی را ایجاد کنید.

Pic 5

PIC 5

Pic 6

PIC 6


مدت (7 PIC) نیز می تواند کمک کند تاکید ریتمیک از توالی خود را به طور قابل ملاحظه ای پویا تر است، در حالی که تکرار و بم صدا (PIC 8) می تواند اثرات قطعی به سبک وحشی به الگوهای MIDI خود را تزریق.

Pic 7

عکس 7

Pic 8

PIC 8


گرفتن Loopy

در سمت راست از منطقه ترتیب اصلی ما، ما باید حالت یک ویرایشگر حلقه پارامتر خاص (9 عکس). منوی کشویی بالا تعیین اگر و وقتی که بازنشانی توالی پارامتر انتخاب شده است. منوی کشویی دوم تعیین توالی حالت پخش: تا (به جلو)، پایین (عقب)، بالا / پایین (به جلو و سپس به عقب، به طور موثر دو برابر طول حلقه)، مست (به طور تصادفی از طریق دنباله متناوب است)، یا تصادفی (انتخاب تمام مراحل به صورت کاملا تصادفی).

Pic 9

PIC 9


اگر شما پخش هر یک از پارامتر ها و حالت های تنظیم مجدد تنظیم متفاوت است، شما می توانید الگوهای فوق العاده پویا حتی با مقدار نسبتا کوتاه از مراحل تولید کند. دنباله ای از هر پارامتر می تواند ریز کوک با تغییر رو به جلو یا رو به عقب یک گام در یک زمان با فلش های چپ و راست، بالا و پایین با ارزش بالا و پایین فلش و یا مقداردهی اولیه با فشار دادن دکمه خط صاف. چه چیزی بیشتر، گام هر پارامتر می تواند یک مقدار مربوط به شاخص درصد به سمت راست از دکمه تصادفی تصادفی تصادفی پارامتر، به سادگی با کلیک بر روی این دکمه. حالت ویرایش پیچ می توان توانایی برای مطابقت تمام یادداشت ها را به یک مقیاس، انتخاب از طریق کاهش متوسط ​​کلیدی انتخاب منوی کشویی و منوی انتخاب نوع مقیاس فقط به حق آن است.

Pic 10

PIC 10


با درگیر شدن ویرایش را فشار دهید، هر زمینهای را به عنوان ویرایش در منطقه انتخاب گام به طور خودکار به مقیاس انتخاب شده مطابقت وقتی وارد جایی که به عنوان مطابقت تنها یادداشت های نیروهای به مقیاس پس از آنها در نوشته ام، علیت و یا در غیر این صورت. حالت تکرار نیز ارائه می دهد چهار نوع منحنی تکرار. در نهایت، هر پارامتر step خود بریس حلقه گسسته آن، به این معنی که هر پارامتر می تواند چرخه را از طریق طیف های مختلف به توالی خود از دیگران ممکن است.

شبکه فعال سازی مرحله نیز با یک بریس حلقه جداگانه می آید، به این معنی مراحل را می توان در یک الگوی ریتمیک مستقل از زمین و توالی دیگر آمدن خاموش و روشن کنید، سعی کنید با استفاده از طول های مختلف برای این شبکه و شما فورا خواهید شنید جدید جایگشت از یک توالی به شما فکر می کنید شما در حال حاضر در داخل خارج می دانستند. در مرحله فعال نیز دارای فاصله تنظیم مجدد خود و تعداد پخش منوهای کشویی، همراه با یک دکمه پر مرحله است که به شما اجازه می دهد برای تغییر توالی فعلی خود را به سمت چپ یا راست یک گام در یک زمان، به نوبه خود تمام مراحل روشن یا خاموش و یا تصادفی آنها تمام.

به سمت راست از ویرایشگر قدم مرکزی، ما باید برخی از تنظیمات جهانی جالب (11 عکس سمت راست). ما می توانیم نبض ما با به طور پیش فرض 16/1 نت تنظیم پیش فرض فاصله ریتمیک از هر مرحله در حال ویرایش. ما همچنین می توانیم طول توالی ما، به حداقل دو یا تا حداکثر 64 مرحله تنظیم، پایین. اگر دنباله ای خود را است احساس کمی سفت است، شما همیشه می توانید برخی از نوسان و تنظیم مقدار از طریق میدان درصد چرخش. همچنین فاصله تنظیم مجدد جهانی و فرصتی برای همگام سازی برای زندگی به حمل و نقل و یا اجرای آزادانه در رابطه با آن (در حالی که باقی مانده همگام سازی ساعت، البته) وجود دارد.

Pic 11

PIC 11


PRO-TIP: اضافه کردن یک نمونه از اثر MIDI آکورد زنده پس از ترتیب مونو و تنظیم اولین شماره گیری انگشت به 7 تا توالی آکورد کامل پنجم! اگر شما به آنها نیاز به مطابقت به مقیاس، اثر مقیاس زنده پس از وتر و برنامه و ویرایش در صورت نیاز، سعی کنید اضافه کردن انگشتان اضافی برای آکورد صدایی حتی چاق.


حفاظت از الگوی

از طریق آزمایش خالص، آن را آسان می رسد در برخی از توالی واقعا ذهن خم، جرقه تمام انواع خروجی خلاق، اما شما همچنین ممکن است به آزمایش با تغییرات در الگوی خواهید بدون به خطر انداختن نسخه اصلی آن است. خوشبختانه، ترتیب سنج مونو می تواند به 12 تغییرات الگوی های مختلف، انتخاب از طریق شستی MIDI قابل واگذاری (عکس 12 بالا سمت چپ) در گوشه سمت چپ بالای دستگاه ذخیره می کند. فقط با استفاده از سه دکمه در پایین سمت چپ زیر آن (PIC 12 پایین سمت چپ)، ما می توانیم هر الگو را کپی کنید و سپس آن را به هر یک از اسلات الگوی باقی مانده که توسط شماره گیری بالا انتخاب چسباندن، اگر شما می خواهم برای شروع دوباره، از ابتدا، استفاده از دکمه init انجام به تنظیم مجدد الگوی خود را در حال حاضر انتخاب شده. سوئیچینگ از طریق الگوهای مختلف در پرواز می تواند منجر به ترکیب بسیار پویا بر روی صحنه و در استودیو، اگر می خواهید مطمئن الگوهای مطمئن را تغییر دهید تا افسرده بعدی، با درگیر کردن روی دکمه با تئوري و فرمول صفات و کیفیت چیزی را تعیین کردن فقط زیر الگوی انتخاب شماره گیری.

Pic 12

PIC 12


PRO-نکته: اگر شما می خواهید برای گرفتن شگفت انگیز MIDI ترتیب سنج مونو است تف از ایجاد مسیر جدید MIDI و تعامل زنده در / از مسیریابی ماتریس. تنظیم MIDI بالا آهنگ جدید MIDI را 'از' منو کشویی به آهنگ با به ترتیب مونو خود را بر روی آن، بازوی آهنگ جدید برای ضبط، و شروع ضبط به MIDI کلیپ هورا! تمام یادداشت های شما ثبت شده در حال حاضر در دسترس برای ویرایش در داخل کلیپ MIDI، و آماده است تا از طریق هر ابزار شما انتخاب می کنید بازی.


فراتر از مونو

این که آیا شما یک سر دنده مدرسه قدیمی به دنبال یک راه حل قابل دوام توالی گام یا فقط toying با ترتیب سنج گام برای اولین بار، تنها با چند ترفند، ترتیب مونو باید شما را در عرض چند دقیقه grinning می. تولید و لذتبخش است پیچیده، توالی MIDI آلاینده آسان تر شده است هرگز، و بازی با این دستگاه باید به سرعت به هر کاربر زنده از احتمالات را گسترش افق حداکثر برای زنده متقاعد کنم.


Related Videos
Comments (0)

You must be logged in to comment.

Max For Live: For Musicians
Live 9 400
Dream It. Do It.
Do you want to learn Max For Live: For Musicians?
Yes, I want to learn!
No Thanks, I just want to read the article.
Feedback
Course Advisor
Don't Know Where To Start?
Ask A Course Advisor
Ask Us!
Copy the link below and paste it into an email, forum, or Facebook to share this with your friends.
Make money when you share our links
Become a macProVideo.com Affiliate!
The current affiliate rate is: 50%
Classes Start Next Week!
Live 8-week Online Certification Classes for: