All Articles Audio Software
چیزهای بزرگ واقعا کوچک هستند : تعدیل خودکار در حداکثر برای Ableton زنده
Andrew Turner on Sun, October 24th 0 comments
Auto Modulation in Max for Ableton Live One of the wonderful things about max for live is the fact that you can modulate any parameter in Ableton Live that is automatable.  For example, using a si

یکی از چیزهایی که فوق العاده در مورد حداکثر برای زندگی می کنند ، این واقعیت که شما می توانید هر پارامتر در Ableton زنده است که automatable زیر و بم است.

شکل 1 : حداکثر برای پچ زنده است که مدوله کنترل تابه در مسیر میکسر

من ایجاد کرده اند که حداکثر برای پچ زنده مدوله کنترل قطع فیلتر از سینت سایزر اپراتور شده در Ableton Live.

پس از بسیار مرعوب مبلغ هنگفتی را از گروه شاهد است که حداکثر برای زنده برای عرضه دارد ، من در زمان چالش بسیار کوچک از بازآفرینی یکی از تکه های به عنوان مثال از اسناد است که مدوله کنترل پان Ableton زنده است. زیادی برای تعجب من ، آن را بدون دردسر کار می کرد!

شکل 2 : یک دستگاه بر اساس شکل 1 که خودکار به جای قطع فیلتر

مفهوم اساسی از حداکثر برای زنده این است که مجموعه ای از اشیاء مرجع است که نشان دهنده چیز در زنده ، اعم از کسانی که همه چیز ، عملکرد ، کنترل ، یا ظاهر Ableton زنده وجود دارد.

سه قطعه که متناظر به MVC در مکس برای زنده Live.object ، live.observer ، و اشیاء live.path. علاوه بر این ، یک شیء live.remote است که از طریق سیگنال های تعریف شده توسط ماکس برای پچ زنده مدولاسیون انجام وجود دارد .

من در حداکثر واقعی برای پچ زندگی می کنند ، من فرستاده یک پیام "دریافت نام" به شی live.object ، و پس از آن نتیجه به پنجره چاپ ارسال.

شکل 3 : شستی greyed از فیلتر در حال حاضر تحت حداکثر برای کنترل لایو!

همانطور که همه ما می دانیم ، و من بسیار علاقه گفت : زمانی که اپیلاسیون فلسفی ، همه چیز بزرگ از چیزهای کوچک ساخته شده است. بنابراین شروع کوچک ، من انتخاب یک کنترل از من می خواستم که به زیر و بم ، به تجربه و با مرور live.path تا رسیدم کنترل است که نزدیک به محل شستی قطع فیلتر بود ، در خصوص شماره اتوماسیون ID در آن زندگی است . من حدود 15 شماره خاموش بود ، بنابراین من فقط چند برای رسیدن به شستی فیلتر ، و پس از آن ارسال یک سیگنال از طریق چرخه شی که دستگیره عقب و جلو را از طریق تمام 512 حالت دستگیره پایین در یک نرخ در حدود دو دهم هرتز دوم یا 0.2 به اعتقاد من.

به عنوان یک مرور کلی ، حداکثر برای زنده فراهم می کند دامنه از انواع زیرچشمی نگاه کردن به و دستکاری تمام چرخ دنده و اهرم های کمی که یکی در داخل ممکن است تصور کنید از یک برنامه کامپیوتری مانند Ableton زنده است.

البته ، شناخت بسیار کمی بیش از من به برنامه نویسی کامپیوتر مورد استفاده می شود ، من می توانم تصور کنید که چگونه یکی از برنامه نویسی را جلب پیکسل بر روی صفحه نمایش است که نشان دهنده نمونه های صوتی دیجیتالی و تصاویر از دستگیره می تواند ساخته شده به نظر می رسد به چرخش به انجام سطح پایین DSP کار تحت هود.

شکل 4 : با هدف قرار دادن یکی از پارامترهای بسیاری را در زندگی می کنند به طور خودکار

با دقت مطالعه آموزش MSP ماکس بر روی و برای چند سال گذشته... من هم اکنون می توانید سر من به اطراف همه اشیاء در مکس به معنای قرار دادن شروع شود ، و آنچه که شما می توانید با آنها انجام دهید. اما تنها پس از toying اطراف کمی با آموزش شامل می تواند من در حال حاضر واقعا که چگونه بسیاری از امکانات بسیار جذاب در انتظار کشف.

یکی از نمونه های چنین ترکیب است که با استفاده از روش های پیچیده ای است که عملکرد طرح های جالب serialism است. پیشگام دوست دارد از پیر Boulez ، serialism خود آشنایی ترکیب از اجزاء مشابه خود است. من اغلب تصور یک آهنگ نظری است که به طور کامل از امواج مربع ساخته شده است. خود تن امواج مربع خواهد بود ، که به نوبه خود دامنه خود را روشن و خاموش کردن مانند یک پالس با استفاده از امواج مربع ، که می تواند توسط امواج مربع دیگر با مدولاسیون فرکانس مدوله شده و کل این آهنگ شروع می شود و متوقف می شود که توسط یک کنترل بزرگ موج مربعی ماکروسکوپی با استفاده از یک حجم یا تغییر زمین. این پیمایش از دستورات قدر که من مجذوب بسیار با سطح از جزئیات است که حداکثر برای زنده را فراهم می کند برای آهنگساز است.

به منظور تحقق بخشیدن به این هدف ، من برای اولین بار یک آهنگ بسیار ساده تر با استفاده از امواج سینوسی از آن را ایجاد کرده ، پس از آن حرکت به یک موج دندانه اره مانند ، که من به تازگی اطلاعات بیشتر در مورد در آموزش (4) MSP از طریق جسم PHASER ، و سپس در نهایت یک آهنگ موج مربعی. آهنگ موج سینوسی است که من پیشنهاد برای ایجاد خواهد شد با این حداکثر برای پچ زنده است که می توانید از طریق پارامترهای حرکت آغاز خواهد شد ، شاید خود را که توسط یک موج سینوسی ، برای تعدیل این پارامترها cyclically در هر فاصله زمانی ، که تولید زنگ های متشکل از این امواج سینوسی و کنترل از خود. من می دانم ، آن همه برای تلفن های موبایل بسیار... امکانات ،

یک نگاه در پچ برای خودتان ، و شما می توانید از پیدا کردن لینک در اینجا... لطفا احساس رایگان برای بازی با پچ و اضافه کردن هر چه دوست دارید !

Related Videos
Comments (0)

You must be logged in to comment.

Podcasting Beginners Guide
Podcasting 101
Dream It. Do It.
Do you want to learn Podcasting Beginners Guide?
Yes, I want to learn!
No Thanks, I just want to read the article.
Feedback
Course Advisor
Don't Know Where To Start?
Ask A Course Advisor
Ask Us!
Copy the link below and paste it into an email, forum, or Facebook to share this with your friends.
Make money when you share our links
Become a macProVideo.com Affiliate!
The current affiliate rate is: 50%
Classes Start Next Week!
Live 8-week Online Certification Classes for: