All Articles Audio Software
هک را به صدا با ماکس MSP. و Ableton
Andrew Turner on Tue, October 12th 0 comments
Sound Hacking in Max4live Spectral analysis is one of the more advanced ways to exert more control over your audio material. Electronic Musicians have been using this technique to refine the timbral q

تجزیه و تحلیل طیفی یکی از راه های پیشرفته تر برای اعمال کنترل بیشتر بر مواد صوتی خود را است. نوازندگان الکترونیکی شده اند با استفاده از این تکنیک به بهبود کیفیت timbral صوتی را برای سالهای زیادی ، از آنجایی که Fairlight در سال 1979 معرفی شد.

امروزه حتی منظور عمیق تر از قدر که ما می توانیم به عنوان موزیسین های الکترونیکی باز کنید ، در راه از ابزارهای ابتکاری مانند ماکس MSP و خالص داده ، و ماکس به تازگی منتشر شده برای زنده ، که ترکیبی از قابلیت وجود دارد Ableton Live و حداکثر MSP.


شکل 1 : نسخه سفارشی ("هک") یک آموزش در مورد MIDI در M4L

یکی از پیاده سازی از جمله از این روش استفاده از نرم افزار های خارجی است که این محصولات را گسترش می باشد. خارجی Soundhack برای حداکثر MSP حاضر هزاران مسیر برای رسیدن به فایل های صوتی و تلنگر درون را به برون ، و یا به اینسو انسو جمع کردن قسمت های فراوانی از مواد به منظور تمدد اعصاب کردن صدا را به طور کامل. یک قیاس سنتز طیفی نوع مانند رنگ بر اساس رزین از قطعه جکسون پولاک را خیس دوباره و چرخش آن در اطراف با استفاده از برس و یا slinging آن را بر روی بوم های مختلف را به تکرار خود است.

صدا حداکثر خارجی هک MSP اجازه می دهد ما برای به انجام رساندن وظایف مهندسی صوت قبلا تصور غیر ممکن است. به عنوان مهندس صدا ، من اغلب توسط دوستان پرسید که آیا این امکان وجود دارد به طور کامل حذف سر و صدای آوازی یا جمعیت از ضبط کنسرت یا یک رویداد رسانه ای است. این خواهد بود که هیچ کار کوچک ، به عنوان "چاپ" مواد صوتی مرتب سازی بر اساس با فرکانس های همسایه از ضبط با هم گره خورده است ، و مشکل از فرکانس های مجاور آزاد.

به عنوان یک برنامه خلاق تر از هک کردن صدا ، شما می توانید روش های سنتز دانه به سیستم های صوتی و قطعه را به ذرات ریز استخدام ، بصورت اتفاقی یا تصادفی پخش صوتی "دانه" و تغییر زمین و حجم را در زمان واقعی.

شکل 2 : Soundhack bubbler ماکس MSP خارجی

چک کردن پست صوتی است که من از Jeannie دوست من دریافت کرده اید ، در حال اجرا را از طریق bubbler خارجی Soundhack در حداکثر.

SoundHack

ویدیو فوق ناشی از وصله پردازش توسط جوزف خاکستری در حال اجرا را از طریق کنترل کننده های ویدئویی projBox می باشد. یکی از برنامه ای که من پیدا کردم به خصوص درگیر شدن به تازگی عملکرد تعاملی / نصب نامیده می شود Synaesthesia ، با استفاده از رنگ و صدا با استفاده از MSP و پردازش حداکثر. من بر روی یک صدا از صدا و تصاویری به عنوان مطالعه ما از ماکس MSP با عصبانیت رفتار کردن پیشرفت به کار شده با Ableton Live از طریق حداکثر برای زندگی می کنند و حتی ادغام این را به تفصیل شرح دادن سوئیت مجموعه Adobe Creative.

مجتمع حداکثر با Max4Live ، شما می توانید سیم تکه ماکس MSP خود را با Ableton زنده ، که در واقع باز کردن جهان برای نوازندگان خلاق نگاه به فشار پاکت حتی بیشتر.

شکل 3 : آموزش سفارشی در زنده "محیط ارائه" که جزئیات غیر ضروری را پنهان

بیایید صوتی ، پردازش توسط SoundHack و یادداشت ماشه از ماکس را به زنده Max4Live با استفاده از . این ایده که من تا به حال برای ایجاد وتر از مواد صوتی ، با استفاده از چیزی بدون کلید ، اگر چه صدای Jeannie دوست من بسیار زیبا است در حال حاضر ، و به نوبه خود آن را به چیزی بیشتر شبیه به فلوت یا ارگان شاید.

ما باید برای ایجاد یک ساختار وتر ، بنابراین اجازه دهید توجه داشته باشید ریشه C3 ، و اضافه کردن دو بیشتر یادداشت ها را به ریشه ما منتقل به 2 و 4 ، برای وتر C. این به ما 2 هارمونیکها را انتخاب کنید از ، به منظور ایجاد وتر ما به صورت پویا تغییر اگر ما با نقشه برداری تقدم و تاخر به دستگیره در کنترل MIDI ما می خواهم. پس ما می توانیم دوباره نمونه آکورد و بازی آنها را به عقب به عنوان یک کل ، در زمین های مختلف پیشرفت وتر کوتاه را. برای این کار ما را ابزار ساده Ableton صوتی فرآوری شده ، رانده شده توسط Max4Live transposer سفارشی MIDI و وتر پچ ژنراتور شامل استفاده کنید.

صوتی از صدای گوگل دریافت ، ذخیره به عنوان MP3 ، در iTunes به WAV صادر ، و آن را در soundhack bubbler خارجی از طریق کلیک کردن بر روی "باز کردن" را فشار دهید (شکل 2) افتتاح شد. من سپس کلیک پیام "1" برای پخش فایل های صوتی (1 "واقعی" است ، بنابراین به عبارت دیگر ، "برو جلو و بازی فایل" در برنامه نویس ، صحبت می کنند). من با استفاده از ویژگی های صوتی را تسخیر Quicktime به ثبت نتایج. من می توانستم از توانایی حداکثر به سیستم های صوتی و مسیر را از حداکثر به زنده از طریق M4L استفاده است ، اما من شما را چگونه به انجام این کار در آموزش های آینده نشان می دهد. نتیجه پردازش فایل صوتی را باز کردم و آن را به یک ابزار ساده در Ableton کاهش یافته است. من با رفتن به Ableton زنده از طریق حداکثر چند برای آموزش زنده پا ، با مرور به کتابخانه ، و سپس حداکثر برای آموزش لحظه ای افتتاح شد ، و پس از آن انتخاب 05 - MIDI پردازش یادداشت های درس ، و سپس M4L.md.04.Transpose.amxd. من آن برداشتهاید منطقه تبدیل خودآموز 2 ادامه بار (نگاه کنید به شکل 2) ، به طوری که من قادر خواهد بود به وتر را از توجه داشته باشید تنها ، به طوری که کلید تمام صدا دقیقا همان زمان ، و به طوری که من نقشه میزان تقدم و تاخر به یک کنترلر MIDI ، گسترش توانایی برای تغییر فایل بیشتر.

نتیجه سفارشی *. amxd (فرمت فایل برای حداکثر برای زنده) باز کردم و آن را با ابزار ساده تر گروه بندی ، به طوری که من می تواند یک کلید بر روی نوسازی من از راه دور 25 SL فشرده کنترلر MIDI را فشار دهید ، و پس از آن توجه داشته باشید MIDI سفارشی آموزش transposer 2 ادامه منتقل یادداشت ها وتر را از صدا نمونه اضافه کنید.

شکل 4

من "شروع" ، "حلقه" ، "طول" و "محو" کنترل را به کنترل ماکرو در سخت بازپرسی کردن از دستگاه نقشه برداری و نقشه برداری آن 4 ماکرو به رابط ازن صوتی / 4 دستگیره اولین کنترلر MIDI. به این ترتیب ، من می تواند به تدریج در طول پخش فایل های صوتی را به یک حلقه کوچک که در نهایت شما می شنوید های صوتی "کوچک شدن" را به شکل موج لوپ بسیار کوچک است که صداها کمی مانند یک ارگان الکترونیکی باریک. وضوح پایین صوتی صدای گوگل MP3 همراه با ضبط صوتی Quicktime به من از لپ تاپ نوع سخنرانان از به نتیجه شین شفاف است که دایره زنگی من شنیده ام که نه در مقابل. آن را از صدا دوست من Jeannie (البته فقط چند میکروثانیه تکرار از هجاهای) آمد ، بنابراین شاید این باعث می شود برای زمینه به این آزمایش در آن نظر جالب است ، به طوری که صدای او در اصل ، تغییر از صحبت کردن از طریق نرم افزار به آواز خواندن!

شکل 5

در نتیجه فایل های صوتی برای تلفن های موبایل ، مثل این :

[صوتی ID = "738"]

بنابراین وجود شما آن را دارند ، یک قطعه تصادفی صوتی به طور کامل به چیز دیگری تبدیل شده است. زمان به کار بازگرداندن روند! این خوب است ، من به نام Jeannie به عقب در حال حاضر : 0)

Related Videos
Comments (0)

You must be logged in to comment.

Studio Series - Recording Vocals
Logic Pro X 502
Dream It. Do It.
Do you want to learn Studio Series - Recording Vocals?
Yes, I want to learn!
No Thanks, I just want to read the article.
Feedback
Course Advisor
Don't Know Where To Start?
Ask A Course Advisor
Ask Us!
Copy the link below and paste it into an email, forum, or Facebook to share this with your friends.
Make money when you share our links
Become a macProVideo.com Affiliate!
The current affiliate rate is: 50%
Classes Start Next Week!
Live 8-week Online Certification Classes for: