All Articles DJ & Live Performance
کنترل DJ Paramaters با TouchAbles XY پد
Tadhg Leonard on Sat, December 7th 0 comments
Got an iPad? Got Ableton? Got TouchAble? (You really should have the later, too!) Tadhg Leonard shows you how TouchAble will fast become your app of choice for controlling Ableton Live from your iPad.

اگر شما صاحب هر دو Ableton زنده و اپل، پس از آن هیچ بهانه ای برای اضافه کردن وجود دارد قابل لمس به مجموعه خود. قابل لمس برنامه های iOS نهایی برای کنترل زنده است، تا آنجا که در واقعیت است که شما به سختی باید در صفحه نمایش کامپیوتر خود نگاه کنید دوباره. علاوه بر این، به روز رسانی به لمس 1.2 شامل XY پد که به شما امکان کنترل کردن تا حداکثر 12 پارامتر در یک بار با استفاده از چهار نقطه. در این مقاله ما در راه اندازی این صفحه XY برای شما DJ تنظیم کنید.

هنگامی که همه چیز در حال همگام سازی شده و کار می کند، با فشار دادن دکمه XY در سمت راست پایین رابط کاربری قابل لمس وارد صفحه XY می باشد. در حال حاضر شما چیزی است که به نظر می رسد شبیه به بازی های کامپیوتری 1980s با چهار نقطه های شناور در مورد صفحه نمایش را ببینید.


گام اول

اجازه می دهد تا پیکربندی اولین نقطه به کنترل می فرستد از آهنگ یکی. برای ورود به منوی تنظیمات لمس فضای سیاه و سفید در بالا نقطه 1S اطلاعات پانل.

Pic 2


در اینجا شما را یک مرور کلی از تمام پارامترهای تعیین و تخصیص در مجموعه زنده خود را ببینید. پانل X، پس از آن دکمه A-بازگشت در قطعه اول و سپس پانل Y به دنبال آن دکمه B-بازگشت لمس کنید. تکرار این مرحله را به او واگذار می فرستد از آهنگ 2 تا نقطه 2. انجام شد ضربه بزنید تا دوباره به خارج از رابط XY.

Pic 3


همانطور که ما در حال کنترل این FX در یک محیط زندگی می کنند ممکن است یک ایده خوب برای غیر فعال کردن جنبش نقطه یک بار شما را متوقف لمس کردن آن را. برای این کار، شیر قوی آیکون توپ در سمت چپ و پایین هر دو نقطه پانل های اطلاعات.

Pic 4

برای نتیجه بیشتر در تصادفی از حرکات نقطه، قابل لمس شما اجازه می دهد به ویرایش سرعت بازگشت و وزن هر نقطه.


گام دوم

برای نقطه سوم، ما می رویم به ثبت نوردد فیلتر خودکار برای آهنگ یکی برای اضافه کردن به عملکرد ما زندگی می کنند. اختصاص فرکانس یک فیلتر پایین گذر به X-محور نقطه و فرکانس یک فیلتر بالا گذر به محور Y. پس از ضربه زدن دکمه رکورد انجام مطبوعاتی در پایین و سمت چپ رابط.

Pic 5


کشیدن نقطه در اطراف پد و یا اجازه دهید آن را در اطراف دیوار گزاف گویی. دکمه رکورد شیر دیگر به ضبط متوقف شود. تکرار تا زمانی که شما شاد با اثر می باشد. در بالای XY پد، فشار پایین کلید و کشیدن انگشت خود را به حافظه 3. همین کار را با کلید طول برای تنظیم طول مدت اثر. پیش نمایش از اتوماسیون در حال حاضر بالاتر از نقطه 3S اطلاعات پانل ظاهر می شود. شیر نقاط روی دکمه بازی به ماشه رفت و برگشت خودکار در طول عملکرد خود را. تکرار این مرحله با نقطه 4 به دلخواه نوردد فیلتر برای آهنگ دو.

Pic 6

شما همچنین می توانید حلقه و معکوس به طور خودکار از منوی تنظیمات.


گام سوم

در نهایت قابل لمس نیز اجازه می دهد تا شما را به استفاده از محور Z در هر نقطه برای کنترل بیشتر از پارامترهای زندگی. محور Z را به بازی می آید زمانی که شما فشار را در نقطه، به طور موثر آن را تبدیل به یک کنترل FX زودگذر شده است. Z محور می تواند اثرات را در همان راه به عنوان X و محور Y به آن اختصاص داده اند و یک راه عالی را به دنبال بیت تکرار و حلقه رول FX است.

بدیهی است که این فقط نوک کوه یخ است که آن را به پیکربندی پد XY برای مجموعه ای DJ شما می آید، اما امیدوارم شما هم اکنون می باید درک خوبی از چگونگی کنترل FX خود را در این راه غیر متعارف در عین حال بسیار سرگرم کننده است.


Related Videos
Comments (0)

You must be logged in to comment.

Studio Series - Recording Vocals
Pro Tools 502
Dream It. Do It.
Do you want to learn Studio Series - Recording Vocals?
Yes, I want to learn!
No Thanks, I just want to read the article.
Feedback
Course Advisor
Don't Know Where To Start?
Ask A Course Advisor
Ask Us!
Copy the link below and paste it into an email, forum, or Facebook to share this with your friends.
Make money when you share our links
Become a macProVideo.com Affiliate!
The current affiliate rate is: 50%
Classes Start Next Week!
Live 8-week Online Certification Classes for: