All Articles Final Cut
FCP X 10.0.3: Multicam بررسی
Iain Anderson on Mon, February 6th 0 comments
Multicam arrived late January 2012 for FCP X users. There's much more to it than meets the eye and Iain Anderson reveals the basics and advanced functions available.

Multicam: از ویژگی های وعده داده شده است. فقط به عنوان اپل گفت: هنگامی که FCP X منتشر شد، multicam در بروز رسانی رایگان اوایل در سال 2012 منتشر شد. چنگ زدن به 10.0.3 در حال حاضر اگر شما اصلا آن را در حال حاضر است. بسیاری دیگر از ویژگی های بهبود یافته علاوه بر این یکی وجود دارد، اما آن سرمقاله روزنامه برای بسیاری از ما است. اگر youve یک دوربین، یک آی فون و آی پد 2 دستی، دکمه سه دوربین آماده رفتن است. بنابراین، شلیک چیزی و سپس دوباره و خواندن.


مرحله 1 - ساخت کلیپ multicam

اول، جمع آوری عکس های خود را با هم در یک رویداد ارسال کنید. شادی بزرگ FCP XS Multicam در مقایسه با زمانی که به 7s FCP است که شما می توانید نرخ فریم و اندازه قاب در اراده مخلوط. دارم میرم که به طور خاص در دو اندازه قاب های مختلف، دو نسبت جنبه های مختلف و سه نرخ فریم را به ضرب گلوله کشته شده است. (برای کنجکاو: اپل با استفاده از دوربین در جلو آن و فکر کردم که برگزار شد به صورت عمودی.)

Yes, this is going to work.

بله، این است که رفتن به محل کار.

گام 2 - برچسب هر فیلم discontinous

صبر کن یک لحظه! آیا هر یک از دوربین های خود را متوقف و شروع به هنگام ضبط صدا؟ ارسال OK. (برای یک کار ساده که در آن تمام عکس های پیوسته، در صورت تمایل به جست و خیز به بخش بعدی است.)

اگر شما عکس های متعدد از یک دوربین که youd به عنوان یک زاویه (با شکاف بین عکس) را مشاهده و سپس FCP ممکن است برخی از کمک به شناسایی آنها را نیاز دارند. انگار زمینه نام جدید دوربین است که بسیاری از دوربین ها، و کمک خواهد کرد که. با این حال، من کانن 550D DSLR نام نشان می دهد در اینجا ذکر نشده، و نه یک ID دوربین در ابرداده، بنابراین من نیاز به آن را برخی از کمک به من بدهید.

شما به سادگی می تواند یک نام دوربین برای این کلیپ ها را وارد کنید. با این حال، یک راه صریح و روشن تر به کار می باشد به صورت دستی تعیین زاویه. با استفاده از فهرست نمایش، دوربین زاویه ستون در کتابخانه رویداد. به هر یک از کلیپ ها از دوربین همان نام با همان زاویه ثابت (A، B، C، یا 1، 2، 3، و غیره)، و سپس نام زاویه های مختلفی را برای کلیپ های دیگر شما قصد دارید به سنکرون کردن به من بدهید.


مرحله 3 - بررسی گزینه های

در نهایت، هر سه کلیپ را انتخاب کنید، سپس راست کلیک کنید و کلیپ Multicam جدید را انتخاب کنید.

در حالی که گزینه های بسیاری در اینجا وجود دارد، شما احتمالا قادر به توسط خودکار اسکیت می باشد. اگر تمام دوربین های صوتی، و همه آنها در همان محیط در همان زمان (و یا در چند طول می کشد، با پخش موسیقی) ثبت شد و سپس شما باید خوب باشد.

Standard multicam job? Just press OK.

استاندارد کار multicam؟ فقط OK را فشار دهید.


برای کنترل بیشتر، شما می توانید سفارشی:

 • Angle Assembly, to put two clips from the same camera on the same angle, as discussed above. If you’ve set angles explicitly, you would choose Camera Angle here.
 • Angle Clip Ordering to proritize timecode or time of recording.
 • Angle Synchronization, to prioritize where the sync comes from. Note that you can use markers here to help FCP with a tricky multicam job, and you won’t even need to be too precise about where you put the markers.

استفاده از گزینه های صوتی را برای هماهنگ سازی شده است در وسط گفت و گو ticked، و مگر اینکه دوربین خود را همه خاموش، آن را ترک کنند در. در ساقه های صوتی multicam یا دو سیستم، هر دوربین باید ضبط صدا. خوب برای همگام حتی اگر کامل هر میکروفون را انجام خواهد داد.

در قسمت پایین تر از این گفت و گو، شما باید مجموعه ای مشابه گزینه هایی برای ایجاد یک پروژه است. فرمت مطرح شده و نرخ فریم ارائه شده است، اما شما می توانید در صورت نیاز زیر پا بگذارند. در این تصویر، FCP X پیشنهاد کرده است یک استاندارد 1080p24، انتخاب شده باشد و من دارم میرم به جای آن به مجموعه ای از نرخ فریم تا 25.

OK را فشار دهید، سپس صبر کنید (نباید زیاد طول بکشد).

همه گزینه ها است.


گام 4 - کاوش ویرایشگر زاویه

برای گرفتن نگاه خوبی در کلیپ multicam خود، آن را با دوبار کلیک کنید. ویرایشگر زاویه باز خواهد شد، که در آن شما می توانید تمام زوایای خود را و ببینید که چگونه آنها همگام است. دکمه های صدا و تصویر در بالا سمت چپ هر مسیر به شما اجازه می دهد برای انتخاب زاویه ویدئو دکمه فعال (زاویه مانیتورینگ) و زاویه های صوتی شما می خواهید برای شنیدن. غیرفعال کردن صدا در تمام زوایای و بازی سنکرون به منظور بررسی فشار دهید. اگر anythings خارج از سنکرون، آن را بکشید وری به آن لغزش را به محل بازگشت.

The Angle Editor.

ویرایشگر زاویه.


در سمت راست بالای هر یک از آهنگ ها سه خط تیره کوتاه که نشان می دهد منطقه draggable. کلیک کنید و بکشید بالا یا پایین به تنظیم مجدد زاویه. متناوبا، شما می توانید کلیپ های فردی از زاویه به زاویه بکشید، اما اگر شما این کار را، با نگهداشتن کلید Shift به سنکرون نگه دارید. شما همچنین می توانید کلیپ ها به عنوان مورد نیاز نیشگون گرفتن و کشیدن، به عنوان مثال:

 • color correct angles to match one another
 • adjust audio levels over time
 • rotate and scale an angle (as is necessary with my sideways iPad footage)

بعد از نام هر یک از زاویه منوی کشویی کوچک که به شما اجازه می دهد:

 • re-sync a clip to the current monitoring angle (if you’ve changed it or added to it)
 • add or delete an angle
 • select all the clips in an angle.

همه این است که دستی برای گردش کار پیچیده است. ارزش خود را با توجه به که هر چیزی که شما را در ویرایشگر زاویه تاثیر می گذارد کلیپ منبع، بنابراین اگر شما برنامه ای برای ایجاد تغییرات گسترده، شما ممکن است بخواهید به کلیپ Multicam خود را به تکراری قبل از اینکه شما شروع کنید.


گام 5 - برش از آن را در یک پروژه

ایجاد یک پروژه جدید، و سپس کلیپ Multicam خود را با فشار دادن کلید E (اضافه) را انتخاب کنید.

را انتخاب کنید پنجره

منوی تنظیمات به قسمت بالا سمت راست از زاویه بیننده به شما اجازه انتخاب کنید که چگونه بسیاری از زوایای شما می توانید در یک بار: 2، 4، 9، یا 16. زاویه های اضافی را می توان با کلیک کردن بر روی آیکون کوچک زیر در حال حاضر قابل مشاهده ای است و زوایای نشان داده شده است. و 4 - و - بسته به نوع که چگونه بسیاری از زوایای شما و تنظیمات روی صفحه نمایش شما را، شما ممکن است یک شبکه از زاویه سنتی است، اما ممکن است خود را در 2 تنظیمات زاویه پشته عمودی زاویه را ببینید.

Here’s a stack of 3 angles in the 4-up view.

اینجا یک پشته از 3 زاویه از دیدگاه 4-.


دو روش اساسی برای کاهش multicam وجود دارد: آهسته و سریع است. شما همچنین می توانید و ترکیب و مطابقت در صورت لزوم. سریع به معنی به بازی های ویدئویی، را انتخاب کنید و زاویه آن را بازی میکند. آهسته به معنی ویدئو، مکث به بازی که در آن شما می خواهید به انجام ویرایش ها، و سپس به دقت بهترین زاویه را انتخاب کنید. سپس ترکیبی از این دو، به موجب آن شما را کاهش دهد به سرعت تجدید نظر به آرامی، معمولا بهترین است.

اول، شما باید طرح بندی صفحه کلید خود را برای دسترسی به کلید های میانبر multicam جدید ویرایش تغییر دهید. را انتخاب کنید نرم افزار فاینال کات


گام 6 - تکنیک های پایه گردش کار

اینجا پیشنهاد Multicam گردش کار، حداقل برای شروع:

 • Assuming you have a single good audio source, right-click on your clip in the Timeline and choose it from the Active Audio Angle submenu near the top.
 • Click on the Video icon at the top of the Angle Viewer, to make sure that future edits occur only happen to the video.
 • Play the video.
 • Cut and switch to a new angle by pressing 1, 2, 3, 4, etc. on the keyboard or number pad.
 • Alternatively, click on the angle you want in the Angle Viewer. (Either way, it should be fast — a new preference setting optimizes all multicam clips.)
 • Stop the video when you want and Roll any edits you got in the wrong place. (No need to choose the Trim tool, Roll will automatically be selected when over an edit.)

After a few angle changes.

پس از چند تغییر زاویه.


گام 7 - تکنیک های پیشرفته گردش کار

به محض youve برش تقریبا وجود دارد، برخی از کلاهبرداری های خود را ویرایش می کنید به طور موثرتری کمک خواهد کرد:

 • To switch a clip to an angle without inserting any new cuts, skim above it and press Option-1, 2, 3, 4, etc.
 • Alternatively, right-click on that clip segment and choose it from the Active Video Angle submenu near the top.
 • To manually insert a cut, but not actually change angles, use the Blade tool (or press Command-B) as usual.
 • To delete an edit you don’t want, select it and press Delete. (Just like a through edit in FCP 7.)

باشگاه جوانان صفحه کلید می خواهد برای کشف تمام میانبرهای صفحه کلید جدید را با جستجو در ویرایشگر فرمان برای multicam. خواهید ببینید کلید برای انتخاب زاویه های بعدی یا قبلی، بانک های بعدی یا قبلی از زاویه در زاویه بیننده و لکه های باز را برای زاویه 10-16 اگر youd مانند اضافه کردن کلید های میانبر برای آنها. توجه داشته باشید که تفاوت ظریف بین برش و تبدیل به سیستم نمایش زاویه # در مقابل تغییر زاویه مشاهده گر #.

هنگامی که شما انجام می شود، شما انجام می شود. مخفی کردن زاویه بیننده اگر شما می خواهید. Multicam در FCP X قوی تر و راحت تر به استفاده از آن تا به حال در FCP 7 بود، و دوربین های ارزان تر از هر زمان دیگری قبل از است است. بنابراین سرگرم کننده تیراندازی و ویرایش فیلم های شما!


Related Videos
Comments (0)

You must be logged in to comment.

Elektron 109 - Cycles Explored
Elektron 109
Dream It. Do It.
Do you want to learn Elektron 109 - Cycles Explored?
Yes, I want to learn!
No Thanks, I just want to read the article.
Feedback
Course Advisor
Don't Know Where To Start?
Ask A Course Advisor
Ask Us!
Copy the link below and paste it into an email, forum, or Facebook to share this with your friends.
Make money when you share our links
Become a macProVideo.com Affiliate!
The current affiliate rate is: 50%
Classes Start Next Week!
Live 8-week Online Certification Classes for: