All Articles Final Cut
فاینال کات طرفدار X 10.2 به روز رسانی است در اینجا با مقدار زیادی از ویژگی های جدید
Iain Anderson on Mon, April 13th | 19 comments
The new big update for Final Cut Pro X is here (10.2) and it's packing some big new features, support and things to make every FCP X user happy and it's free! Iain Anderson gets under the hood.
Finally!

در نهایت!

معرفی

پس از آنچه به نظر می رسد مثل یک زمان واقعا طولانی است، اما تنها حدود یک سال است در واقع یک بروزرسانی عمده به فاینال کات طرفدار منتشر شد، و آزاد آن، مانند هر به روز رسانی دیگر قبل از آن. در حالی که به نظر می رسد تا حد زیادی UI همان، هستند بسیاری از ویژگی های جدید و چند رفع اشکال به بحث در مورد وجود دارد، اما قبل از اینکه شما پرش مستقیم به فروشگاه App و آمار به روز رسانی، چند کلمه.

Make really sure you’re not in the middle of a project when you upgrade, back up your old app and important libraries, and don’t call them “Untitled”.

را واقعا مطمئن شما در وسط یک پروژه زمانی که شما ارتقاء داده شده، تا از برنامه های قدیمی خود و کتابخانه مهم است، و اصلا آنها را بدون عنوان.

احتیاط اول

مثل همیشه، اگر شما در وسط یک پروژه، اصلا به روز رسانی ایستگاه اصلی در حال ویرایش خود را، به عنوان وجود دارد همیشه می توانید مسائل پیش بینی نشده باشد. همیشه یک ایده خوب آن را به کلیک راست کنید و فایل های فشرده هر یک از فاینال کات طرفدار و حرکت، بنابراین شما می توانید در مورد فاجعه گردند. کتابخانه خواهد شد بیش از حد به روز شده، هر چند، بنابراین تنها به روز رسانی اگر شما مطمئن هستید که می توانید به خیال راحت رول. این به روز رسانی همچنین نیاز نه تنها یوسمیتی، اما 10.10.2 و یا بعد، بنابراین شما باید به طور کامل به روز قبل از شما در پرش.

3D متن

Some tumbling text, with glossy red car paint.

متن غلت، با براق رنگ ماشین قرمز.

حالا که که شما فقط ضربه به روز رسانی و در شروع به پریدن کرد (شما، ایمیل بودین؟) همه اسباب بازی های جدید بر روی نشان می دهد. بزرگترین و بارز ترین به روز رسانی معرفی پشتیبانی 3D Titlesnot stereographic، اما هرگونه بول، سایه، و ظاهر عمق است. (آن کمی مانند پشتیبانی متن در شخص ثالث mObject پلاگین، هر چند که ابزار هنوز هم ارائه می دهد کل خیلی بیشتر از عناوین فقط 3D.)

Just some of the text controls and new title options below.

تنها برخی از کنترل های متن و گزینه عنوان جدید زیر.

FCP X تا به حال عنوان 2D بزرگ و حمایت موقعیت 3D از روز 1، به طوری که علاوه بر کنترل های جدید است که به شما اجازه کنترل و چگونگی متن به که بعد سوم تحت فشار قرار دادند به نظر می رسد پرش به اندازه کافی منطقی است. وجود دارد بسیاری از گزینه های مورب، قالب تازه، شما می توانید عنوان 2D موجود خود را به 3D تبدیل، شما دسترسی به سایه ها و مواد، و شما می توانید عنوان جدید قالب 3D بیشتر با باز کردن آنها را در حرکت گسترش دهد.

The bevel options for 3D Text in the new Motion.

گزینه های مخروطی برای 3D متن در حرکت جدید.

حرکت بیش از حد؟

بله، حرکت نیز به روز رسانی شد. عناوین جدید 3D می تواند بیشتر اینجا finessed، از جمله دوربین های متعدد و چراغ، و با بسیاری از، بسیاری از کنترل های بیشتری. بافت و دست انداز نقشه برداری، متن توالی در 3D، و تن از ایستگاه از پیش تنظیم جدید و بافت گزینه تمام شما اجازه می دهد به گسترش FCP X ها تازه های 3D در راه جالب است.

Two of the new Generators, Truchet Tiles and Manga Lines.

دو تا از ژنراتور جدید، Truchet کاشی و مانگا خطوط.

خارج از عناوین 3D، چندین ژنراتور جدید، بهبود فریم های کلیدی و کنترل های پوشش، بهبود عملکرد در اینتل پردازنده های گرافیکی و در اثر مبتنی بر زمان مانند اکو وجود دارد. رفع اشکال بیش از حد شامل، از جمله چند اشکالات مربوط به کلیدی، و ثبات بهتر هنگام باز کردن یک پروژه منم فونت گم شده و یا فیلتر.

Add the Color Correction filter, or just press Command-6 to get access to the Color Board.

اضافه کردن فیلتر تصحیح رنگ، و یا فقط فرماندهی-6 را فشار دهید تا دسترسی به انجمن رنگ.

رنگ و پوشش

در FCP X 10.1 و قبل، هیئت مدیره رنگ اولین آمد، و همه اثرات دیگر پس از آن. بفروش: هیئت رنگ به طور پیش فرض پنهان است، به اثر اصلاح رنگ نورد و می تواند در هر جهت که می خواهید قرار می گیرد. هر شخص ثالث effecteven در حال حاضر effectscan استفاده شکل و رنگ ماسک، برای انعطاف پذیری بسیار بیشتری در راه شما اعمال جلوه و درجه بندی رنگ. همچنین چندین ماسک جدید برای محدود کردن چه مقدار از یک کلیپ قابل مشاهده است، از جمله قرعه کشی، که اجازه می دهد تا چند ضلعی برچسب، bzier یا B-نوار باریک ماسک وجود دارد.

شما هم اکنون می توانید کار رنگ خود را ارزیابی خیلی بیشتر به راحتی، به عنوان شما می توانید بسیاری از حوزه های ویدئویی نشان می دهد در یک بار، تقسیم منطقه به بسیاری از پانل جداگانه، و قرار دادن هر آنچه که شما در هر یک می خواهید.

A blue, harsh preset being saved.

آبی، از پیش تعیین شده سخت شدن نجات داد.

در واقع، شما هم اکنون می توانید ایستگاه از پیش تنظیم برای ویدیو خود را ذخیره کنید effectsmuch مانند آن را به صرفه جویی ایستگاه از پیش تنظیم برای اثرات صوتی و سبک متن ممکن بوده است. شاید یک حساب بانکی از ایستگاه از پیش تنظیم درجه بندی رنگ برای شما مفید خواهد بود، انتخاب راه به تیرگی، یا ترفند به سادگی مشترک به اثر مورد علاقه خود را. زمان کمی سرمایه گذاری در ایجاد ایستگاه از پیش تنظیم می توانید تعداد زیادی از زمان های بعدی ذخیره کنید. (نکته طرفدار: دسی بل از پیش تعیین شده 6 در فیلتر افزایش موجب صرفه جویی در بسیاری از زمانی که دسی بل به طور پیش فرض 12 فقط نیازی به اندازه کافی.)

حرکت نرم و صاف

جریان نوری شده است برای بهتر نتایج حرکت آهسته بهبود یافته است، بنابراین اگر که youd سعی شوت از قبل و آن هیچوقت خیره کار، دوباره آن را امتحان کنید. حرکت Keyframed در حال حاضر نرم و صاف بیش از حد، هر چند اگر شما می خواهید یک گراف کامل کلیدی، شما هنوز هم مجبور به استفاده از برنامه حرکت خود را. همچنین مانند حرکت، عملکرد ارائه شده در اثر مربوط به زمان است بهبود یافته است.

کدک های بیشتر

به عنوان دوربین های بیشتر بیرون می آیند، کدک های تولید کنندگان را انتخاب کرده اند ضرب کرده اند. در حالی که شما هنوز هم می تواند به ProRes تبدیل، شما همچنین می توانید بومی کار اگر مک شما به اندازه کافی سریع، و کدک های شما می توانید با در حال حاضر نیز شامل کار:

 • AVC-فوق العاده
 • XAVC S
 • XAVC و XDCAM (بدون پلاگین در)
 • JVC H.264
 • RED RAW و قرمز خام آنامورفیک با GPU و شتاب دوگانه GPU

The new-look Library pane, where Smart Collections sit at the top level of each Library.

جدید-نگاه پنجره کتابخانه، که در آن مجموعه هوشمند در سطح بالای هر یک از کتابخانه نشستن.

کوچکتر، ویژگی هنوز مهم

مجموعه های هوشمند هم اکنون می توانید در سراسر رویدادهای موجود در یک کتابخانه را جستجو کنید. پیش از این، مجموعه هوشمند تنها می تواند جستجو رویداد منفرد در یک زمان، محدود سودمندی آنها در پروژه های بزرگ، اما رویدادهای در حال حاضر می تواند به طور موثر به عنوان یک ابزار سازمانی در حتی از بزرگترین شغل استفاده می شود. پوشه جدید مجموعه هوشمند، در سطح بالا در هر کتابخانه، همچنین شامل ایستگاه از پیش تنظیم جدید، آشکار صوتی کل کتابخانهها، عکس، پروژه ها، علاقه مندی ها، و البته هر دیگر مجموعه های هوشمند شما خود را اضافه کنید.

Importing options are now up-front.

گزینه واردات در حال حاضر تا جلو.

واردات تا به ساده شده، و در حال حاضر (بسیاری از) گزینه در نوار کناری به جای پنهان کردن آنها را تا زمانی که شما شروع به واردات نشان می دهد. کمپرسور در حال حاضر پشتیبانی از پردازنده گرافیکی (GPU و دوگانه) ارائه هنگام استفاده از ارسال به کمپرسور، و در واقع، کمپرسور دارای چند ترفندهای جدید از خود را دارد. علاوه بر سخت افزاری چند پاس را پشتیبانی می کند H.264 (ترفند جدید)، تاپیک پشتیبانی جدید برای ایجاد فروشگاه iTunes بسته، از جمله تریلر، شرحها و زیرنویسها، گزینه های بسته برای ایجاد یک downmix استریو از پروژه های فراگیر و چند ترفند تر بیش از حد.

اشکالات ثابت

همه این ویژگی های جدید را برای هیچ است اگر مسائل موجود نادیده گرفته شد. در حالی که همه نه با لیستی از مسائل خطاب راضی خواهد بود، مسائل مختلفی که ثابت شده است وجود دارد. شماره یک این است که شکل موج صوتی سریعتر برای سردبیران جدول زمانی بسیار طولانی به خصوص کشیده شده، لو لو. ویدئو طولانی GOP مانند AVCHD هم اکنون می توانید با سرعت بیشتری گذاشتم شود، و مدالها در سرعت بالا فیلم آیفون شما کمک می کند آن کلیپ نقطه آسان تر.

احتمالا یکی از ترفندهای neater، به ویژه برای سردبیران طولانی فرم های مربوطه، این است که اگر شما به فرمت داخل قاب مانند ProRes صادرات، شما می توانید شروع به بازی فایل صادر خود را قبل از صادرات به پایان رسید آن است. من مشتاقانه منتظر ویرایش من می توانم قبل از آن وارد شده (که قبلا ممکن) پایان و پس از آن شروع به تماشای قبل از صرفه جویی در تمام آن است.

نتیجه

گرفته شده آن در حالی که، اما سردبیران مصرف FCP X به طور جدی تر، با کار برنده جایزه بر اساس X-FCP مانند سمت دیگر

معامله بزرگ در اینجا فقط اثبات این که اپل در میانهی شب تا در NLE حرفه ای خود را داده نشده است. آن حتی که theyve خطاب به برخی از مسائل واقعی ویراستاران گزارش کرده اند. آن است که آنها تصمیم به راه اندازی این بروز رسانی در ساعت 9 صبح در اولین روز برای جهان بزرگترین ویدئو نشان می دهد تجارت. ترکیبی از ویژگی های جدید (کاربران مصرف کننده اصلا نیازی حوزه های متعدد) و رفع اشکال (عملکرد شکل موج صوتی برای یک) باید یک راه طولانی برای همه اطمینان بخش است که اپل در میانهی شب تا داده بروید.

چه کاری انجام دهید، پس از آن؟ خوب، اگر شما X کاربر FCP، تا از برنامه های قدیمی خود را، به بالا و پروژه های خود، به روز رسانی (رایگان) یک بار دیگر، و برای تماشای راهنمایی و ترفندها تر در اینجا ببینید.

Comments (19)

You must be logged in to comment. Login Now

 • Huxeveu
  I'm a little more skeptical about this update. While I like new features and some are great (masks for every plugin) I think praising 3D text as one of the major things about this update is weird. How many times have I seen 3D text in pro productions, be it TV or cinema? Same with all the nice title themes. It's cool and a toy for consumers for their vacation movies, but it's not what pros really were looking for. There are still lots of untackled issues. Working with audio in FCPX is still a mess. That there is no master channel to put a compressor and limiter on but the fact that I have to do that for every audio object or make a compound clip which kills overview, is pretty dumb. You can take things into Logic of course but just for applying a limiter at the end this is overkill. That you cannot see the above layers of compound clips make it impossible to edit and sync them to something OUTSIDE a compound clip. And you either have to take things out of the clip to sync and then put them back or tediously move things around. And my use of FCPX is only for really small productions. There are many other things in the details that are problematic for pros still. So if this update shows something to me it's that Apple's on it and reveals updates regularly. That's cool. But I hope they also dive a little deeper into the tech and not only come with eye candy stuff like 3D text.
  • 4 years ago
  • By: Huxeveu
  Reply
 • Double D
  If you're a Panasonic AF100 user, it might be best to hold off updating to 10.2 until a couple of show stopping bugs with AVCHD media from these cameras is sorted out. https://forums.creativecow.net/thread/344/36796
  • 4 years ago
  • By: Double D
  Reply
 • Ridadoe
  Looks like a codec/GPU/driver issue, as one commenter had noticed black clips instead of video before the update. But yes, worth waiting for a fix if you could be affected. The posted workaround (converting to ProRes with the unaffected QuickTime 7) would be painful but possible in an emergency.
  • 4 years ago
  • By: Ridadoe
 • Gary H
  Provided upgrade from OSX 10.9.x to 10.10.3 in combination with FCPX 10.1.3 to 10.2. User reporting everything he's trying to do in FCPX is causing crashes. Sequences are coming up without any memory of being rendered already. Small insignificant changes such as adding a transition is requiring a full re-render of the entire sequence. Try to open the inspector to make changes to color or effects and FCPX will crash. Just wanted to post in case someone is also facing similar version upgrades. I'm a 25 year IT manager looking into this issue.
  • 4 years ago
  • By: Gary H
  Reply
 • Ridadoe
  Sounds like something in the library has become corrupted during the upgrade process. Best approach is to create a new library with new events, copy the media across within Final Cut Pro, then create new projects and copy/paste the contents of the old projects into them. Trashing preferences would also be a good idea. General troubleshooting advice can be found here: http://fcpx.tv/troubleshooting.html If that doesn't work, contact Apple support.
  • 4 years ago
  • By: Ridadoe
 • Ridadoe
  Article author here. Apologies, these replies were intended to be attached to the original posters, and I'm going through in reverse order. The "black clips" reply refers to the Panasonic bug reported above. Replying to Chris: I would love to see and hear some updates to the audio side of things, and something along the lines of a role-based mixer would work well. Compound clips will help to work around the audio issue, but aren't really meant for editing in context, which is why you're having that secondary issue. Two approaches could help. 1. Deal with audio in a separate app, like Logic Pro. 2. Lock picture first, then duplicate your project and create compound clips to manage the audio. I was lucky enough to speak to some FCP X engineers this week at NAB, and the best way to get requests to them is to send feedback. The more people send in a request, the more likely it is to be implemented. Go for it: https://www.apple.com/feedback/finalcutpro.html
  • 4 years ago
  • By: Ridadoe
  Reply
 • Sebastiano
  Ho scaricato la versione di prova di fcpx 10.2...ma ha un Bug sull'audio per quanto riguarda i file AVCHD...si sente un disturbo alternato di picchi ed è molto fastidioso.poi dovrebbe essere alleggerito per quanto riguarda i progetti, all'inizio di un lavoro è molto fluido poi comincia a rallentare e compare la rotellina di caricamento...il tutto usando ovviamente gli optmize media
  • 3 years ago
  • By: Sebastiano
  Reply
 • Ridadoe
  Sorry, but I don't speak Spanish. I've translated your comment as best I could with Google Translate, but I'm afraid I don't have a solution to the problem you're experiencing with corrupted audio in AVCHD. It's likely to be an isolated bug or a media problem, because AVCHD is quite common, and I haven't heard of this one before. Probably the best idea is to ask on some discussion forums if anyone else can help? Good luck, though.
  • 3 years ago
  • By: Ridadoe
 • Sebastiano
  ah grazie per la risposta. mi capita con tutti i file avchd e di tutte le marche dalla sony alla panasonic...si sentono dei picchi rumorosi a tratti.solo con fcpx 10.2. mentre ho provato con Edius e premiere ed è tutto perfetto.
  • 3 years ago
  • By: Sebastiano
  Reply
 • Ridadoe
  OK. I haven't seen those issues myself, but it might be worth running Software Update to make sure that you're running the latest versions of all the codecs. Updates to codecs have been released separately from FCP X and you might not have them just running a trial version.
  • 3 years ago
  • By: Ridadoe
  Reply
 • Sebastiano
  grazie per la risposta...io voglio acquistarlo fcpx ma alcuni bug mi trattengono per adesso dal suo acquisto. ad esempio anche quando devo cercare delle musiche che inserisco negli eventi sono troppo dispersive per cercarle mentre in altri programmi come edius o premiere le musiche subito si individuano anche perche le clip hanno una grafica piu semplice. Comunque quali codec mi mancherebbero?
  • 3 years ago
  • By: Sebastiano
  Reply
 • Ridadoe
  I don't think Google Translate has really worked will with that last post, so I'm not sure what the problem with audio files might be. You can access anything from iTunes, from audio libraries, from Garageband or Logic quite easily using the Audio section in the bottom right. For the codecs, downloading this manually may help? https://support.apple.com/kb/DL1396?locale=en_US
  • 3 years ago
  • By: Ridadoe
  Reply
 • Sebastiano
  grazie per la risposta proverò. Ho un altro problema con fcpx. Quando edito un progetto in fullhd ma voglio fare un' esportazione in mpeg(720x576) per fare un dvd se rimango il progetto in fullhd non mi elabora il file di uscita mpeg (720x576). mentre se imposto la timeline in sd(720x576) il tutto funziona ma ho notato una perdita di qualità.
  • 3 years ago
  • By: Sebastiano
  Reply
 • Ridadoe
  If you want to burn a DVD, there's a direct DVD export from File > Share. If you don't see the option in the menu, you can add it from Preferences, in the Destinations section. PAL 720x576 is no problem.
  • 3 years ago
  • By: Ridadoe
  Reply
 • Sebastiano
  Si la conosco la funzione. Ma il problema è un altro: Lavoro un progetto in Full Hd ma se voglio esportare e creare un file mpeg 720x576 non me lo fa fare anzi ci metterebbe molto tempo, circa 10 ore. Mentre se il progetto l'ho imposto in sd 720x576 ed esporto mpeg 720x576 in 20 minuti circa mi completa l'operazione. Ma ho notato che è uun bug del fcpx ultime versioni, perche sulle prime versioni non succedeva questo problema.
  • 3 years ago
  • By: Sebastiano
  Reply
 • Ridadoe
  If there's some kind of bug when exporting to DVD from an HD timeline, that's unfortunate. You may be able to work around it by duplicating the Project, changing settings to PAL SD, and then exporting to DVD from that.
  • 3 years ago
  • By: Ridadoe
  Reply
 • Sebastiano
  si, infatti se imposto la timeline in sd funziona perfettamente ma facendo cosi perdo la qualita in esportazione
  • 3 years ago
  • By: Sebastiano
  Reply
 • Ridadoe
  DVD export will look pretty bad, simply because it's much lower resolution than HD. It will also probably be presented as interlaced, which then looks lower quality again. Test it on a real DVD player to make sure?
  • 3 years ago
  • By: Ridadoe
  Reply
 • Sebastiano
  grazie per la risposta. ma io volevo sapere se anche a voi succede la stessa cosa. Impostazione timeline Full Hd, ed esportare in mpeg 720x576. Funziona?
  • 3 years ago
  • By: Sebastiano
  Reply
Feedback
Course Advisor
Don't Know Where To Start?
Ask A Course Advisor
Ask Us!
Copy the link below and paste it into an email, forum, or Facebook to share this with your friends.
Make money when you share our links
Become a macProVideo.com Affiliate!
The current affiliate rate is: 50%
Classes Start Next Week!
Live 8-week Online Certification Classes for: