All Articles iTunes
آیتونز : بنگر قدرت تگ برای مرتب سازی
Tobias Escher on Mon, September 13th 0 comments
iTunes: Behold the Power of Tags for Sorting Here's the next installment of "Behold the Power". This time, we'll deal with tags for sorting in iTunes. But before we go into this, I thought you might b

در اینجا قسط بعدی "بنگر گفت :" قدرت است. این زمان ، خواهیم با تگ برای مرتب سازی در iTunes برخورد. اما قبل از ما به این ، من فکر کردم شما ممکن است علاقه مند شده در یک بیت از اطلاعات در iTunes 10.

آیتونز 10 برای جمع

انتشار از iTunes 10 بیتی را به عنوان یک جای تعجب برای من آمد. اما هی... شما را آنچه کسب می کنید ، بنابراین گمان می کنم OK آن. بسیاری از مردم ، از جمله نویسنده فروتن خود ، انتظار می رود نسخه 10 تا 64bit به یک رابط تغییر داشته و به همین ترتیب. هیچ چیزی از این اتفاق افتاد. در عوض ما در ویژگی های اجتماعی و همگام نونما. اما هنوز چند خوب چیزهای جدید بر روی آیتونز 10 است که من فکر کردم شما ممکن است جالب می یابند ، برای موضوع ما وجود دارد :

  • The new colour scheme looks a bit grey, but its actually quite pleasing on the eyes. If you work in iTunes for hours a day, you will appreciate this.
  • The hybrid view, where you see album name and cover side by side is actually very nice. My only gripe with it is that you loose some space - it would be better if the cover was underneath the album name. But Apple may change this in a future update, so make sure you give them feedback from the iTunes menu.
  • If you play a track and click the cover in the source column, you will find that there now is a QuickTime X overlay, very much like in QuickLook. You can play, pause, forward, rewind... I really like it, especially for a second screen.
  • But the best thing: Speed. This is the reason why I wanted to write these musings about iTunes. iTunes X really is notably faster than the previous version. So for us collectors this is great. Smooth scrolling, even when loading iTunes from encrypted volumes (more to this in a later tutorial).

من واقعا می تواند شما را به X iTunes را در اسرع وقت به روز رسانی را تشویق کنند.

برچسب برای مرتب سازی چه هستند؟

همانطور که می دانید ، آیتونز با استفاده از تگ برای سازماندهی کتابخانه شما. این کار برای مراقبت از نام فایل ها نیست و نه باید به شما. و این دلیل به همین دلیل بهتر است برای ترک مدیریت کتابخانه خود را به iTunes ، چرا که برنامه در آن است که واقعا خوب است. اگر شما این کار ، تمام تگ ها خواهد شد به طور مستقیم توسط آیتونز به فایل ها نوشته شده است ، که بدان معنی است که همه اطلاعات حفظ می شود اگر شما کپی فایل ها جای دیگری است. شما حتی می توانید آنها را به یک کتابخانه کاملا جدید و همه چیز (بدون در نظر گرفتن رتبه بندی و شمارش بازی) هنوز وجود خواهد داشت را رها کنید.

اما گاهی اوقات در موقعیت هایی که شما می خواهید آیتونز به مرتب کردن بر اساس متفاوت از برچسب به طور منظم وجود دارد. ما با چند مثال در این دوره از این پست رسیدگی کند. تسهیل این ، اپل شامل موارد تکراری از تگ های خاصی هستند که صرفا برای مرتب سازی استفاده می شود. در فلش های باور نکردنی از نبوغ (جناس در نظر گرفته) ، آنها این "تگ برای مرتب سازی" نامیده می شود ، زیرا ، خوب ، این چیزی است که آنها را برای. در واقع ، آیتونز در GUI نمایش آنچه شما را در تگ "عادی" را وارد کنید ، اما برای پایگاه داده خود را از "برچسب" مرتب سازی استفاده می کند.

Here is a screenshot of the sorting tags. As before, you will have to read Germanic runes because iTunes doesn't like its language to be switched. We have (top to bottom): artist, album artist, album, composer, show.

شما می توانید این کار را برای مدیریت برخی از ترفندهای جالب استفاده کنید!

اطراف آیتونز مرتب مختصات

آیتونز تا به تعدادی از قوانین مرتب سازی شوید به عنوان مثال ساخته شده است ، هر "" حذف خواهد شد وقتی که مرتب سازی بر اساس حروف الفبا. بسیاری از اوقات این را حس می کند کامل است. شما می خواهید بیتلز مرتب شده اند در زیر "B" ، تحت "T". آیتونز می کند این چیزی که با تمام تگهای. همچنین در بسیاری از زبانها. در آلمانی ، مقاله "علامه ، می میرند و DAS" (که "" به زبان انگلیسی) به طور مشابه حذف شده است.

معمولا ، این روند آثار بزرگ و iTunes به طور خودکار حذف همه "" قرار می دهد و نسخه تصحیح شده را در تگ های مرتب سازی.

Here is a screenshot.

همانطور که می بینید ، هر دو "ارکستر ملی بی بی سی ولز" و همچنین به عنوان آلبوم "سیاه افزایشگر" _with_ "" در مرورگر ستون نمایش داده شده ، اما به ترتیب در زیر "B". آیتونز تا به طور خودکار این تگ ها مرتب سازی بر نوشته ، هیچ چیز شما را به عنوان یک کاربر را مجبور به انجام وجود دارد!

اما گاهی این فرآیند می رود کج. ما نگاهی به نوع مرتب سازی مشکلات را در iTunes در آلمان. آیتونز حذف "علامه ، می میرند و DAS" از تمام تگ ها. آیا به نظر شما مشکل دارید؟ بله ، فیلم "مرگ" خواهد بود در زیر "H" مرتب شده اند ، چرا که آیتونز فکر می کند "مرد" است ، مقاله ، که البته اشتباه است.

Sorting tags to the rescue! To make iTunes correctly sort the album under "D", all you need to do is to write "Die Hard" in the album for sorting tag, like in the screenshot below:

مدیریت آلبوم مرتبط

یکی دیگر از منطقه که در آن تگ برای مرتب سازی واقعا مفید مدیریت آلبوم مربوط است. اگر ما با "مرگ" به عنوان مثال باقی بماند ، چهار فیلم وجود دارد از که تا کنون. هیچ یک از آنها دارای تعداد زیادی در عنوان آن است ، بنابراین هیچ راهی مشخص برای پیدا کردن در آن سفارش آنها نمایش داده می شود وجود دارد. علاوه بر این ، یکی از چهار با D ، که بدان معنی است که آیتونز خواهد فضای آنها را از هم جدا می کند و نه حتی شروع. اگر شما تصور آیتونز به عنوان یک قفسه بزرگ سی دی (بله ، من می دانم که آنها ditched آیکون CD ، اما من _still_ باور در استعاره) ، سپس بر روی قفسه واقعی شما احتمالا می خواهید چهار آلبوم به کنار هم قرار داده است.

Again use the album for sorting! Enter Die Hard 1, Die Hard 2 - Die Harder, Die Hard 3 - ..... You get the idea. That makes iTunes show everything in order but still displays the original album name! See screenshot:

این رویکرد همچنین آثار به خوبی با سری فیلم که در آن بخش های مختلف شماره ، مانند فیلم های هری پاتر. آیتونز که فیلم دوم را قبل از اولین قرار (چرا که "اتاق" قبل از "فیلسوف") می رود ، اما با شماره فیلم در برچسب های مرتب سازی شما می توانید آن را رفتار تدریس.

عناوین مختلف و نامهای

فیلم Die Hard "یک نمونه بزرگ و حتی بیشتر از آن میشود ، چرا که ما نیز می تواند استفاده از آن را برای یکی دیگر از ترفند بسیار خوب : همانطور که می دانید ، فیلم چهارم" زندگی می کنند رایگان و یا مرگ سخت "در شمال امریکا به نام بود ، اما" فیلم Die Hard 4.0 "هر جای دیگر. من ترجیح می دهم به عنوان سابق ، بنابراین من از آن استفاده کنید. اما بسیاری از مردم نمی کنند. اگر شما را مدیریت مجموعه ای که تعداد زیادی از مردم با استفاده از (مثل من در دانشگاه) ، شما باید این عنوان فوق العاده را در جایی در تگ های مرتب سازی شامل بنابراین اگر مردم در حال جستجو برای "عنوان دیگر" ، آن را در نتایج خواهد شد تا پاپ.

این نیز بسیار مفید برای داشتن برچسب ها موضعی : من به طور کلی تمایل به استفاده از عنوان های اصلی بر روی همه آلبوم من (عمدتا در مورد انتشار نمره) ، اما شامل عنوان انگلیسی در برچسب های مرتب سازی (البته این فقط در مواردی صدق عنوان در حال حاضر نیست انگلیسی). همچنین شما می توانید این قابلیت را عنوان به زبان مادری شما دارند استفاده : در مثال می شود فیلم "شراب قوانین مجلس" ، که به زبان آلمانی است عنوان کاملا متفاوت ("Gottes Werk und Teufels سریال" ، یعنی "کار خدا و سهم شیطان "). این در واقع به طور عمده برای مردم غیر از من که عنوان اصلی نمی دانم. اگر آنها برای "Gottes Werk" جستجو کنید ، آنها را از این آلبوم را پیدا کنید. باور کن ، این موجب صرفه جویی در مقدار زیادی از وقت ، به خصوص اگر شما را مدیریت کتابخانه های عمومی و یا چیزی در امتداد آن خطوط.

یکی از دوستان من تمایل به استفاده از دیگری به معنی پیدا کردن چیزهای سرعت : او اختصارات برای آلبوم های خاص یا مجموعه ای "است. تمام سفر ستاره : آلبوم بعدی ایجاد خواهد شد "sttng" را در آلبوم خود را برای مرتب سازی تگ داشته باشد. به این ترتیب ، او می تواند به سرعت پیدا کردن چیزهایی. من انجام کارهای مشابه با "HPF" (به معنی "فیلم هری پاتر") و "hpg" ("بازی هری پاتر»). و تنها با جستجو "hpg" من همه نمرات بازی های ویدئویی هری پاتر است. سعی کنید آن را برای خودتان!

برای آثار کلاسیک ، من تمایل به استفاده از این هنرمند برای مرتب سازی تگ مخفف ارکستر است. LSO = ارکستر سمفونیک لندن ، BPO = ارکستر بوستون پاپ... اگر شما این کار را ، یو می تواند در "LSO را در جعبه جستجو تایپ و گرفتن همه آهنگ با LSO به عنوان نتیجه ، حتی اگر از تگ هنرمند مناسب (که در پنجره کتابخانه شما قابل مشاهده است) می گوید :" ارکستر سمفونیک لندن ".

از آنجا که این برچسب ها مرتب سازی قابل رویت نیست در هر نقطه در داخل کتابخانه خود ، شما می توانید همه چیز شما در آن وجود دارد مانند بسته!

آزاد کردن گروه بندی

آخرین اما نه کم ، این یک چیز بیشتر وجود دارد : اگر شما به یاد داشته باشید چگونه ما استفاده می شود برچسب گروه بندی تا همه ما نمره جیمز باند نشسته سادگی در کنار یکدیگر ، در اینجا این نسخه توسعه یافته از این : شماره تمام نمرات را از طریق در این آلبوم برای مرتب سازی برچسب و iTunes تمام کسانی که نمرات باند در جهت سمت راست صفحه نمایش! در گروه بندی ، اما شما همچنین می توانید از آن استفاده کنید برای کسب اطلاعات دیگر ، و سپس -- شما هنوز هم می تواند "جیمز باند سری فیلم" ترک.

نکته اضافی

برچسب ها مرتب سازی تنها برای مرتب سازی استفاده می شود. اما هنگام جستجو ، در واقع هر دو تگ ، سالم و مرتب سازی استفاده می شود! بنابراین شما هنوز هم می تواند برای «Thunderball» جستجو و آن را به شما آلبوم را نشان می دهد ، حتی اگر این آلبوم برای مرتب سازی تگ می گوید : "جیمز باند 4" می کند و به آیتونز فایل آلبوم تحت "J".

من امیدوارم که این آموزش به کتابخانه خود را سازماندهی کنید کمک کرد. اگر شما هر گونه سؤال ، آتش دور؟

دفعه بعد ، ما در مقابله با ذخیره سازی ضبط حساس در داخل آیتونز.

Related Videos
Comments (0)

You must be logged in to comment.

Studio Series - Recording Vocals
Pro Tools 502
Dream It. Do It.
Do you want to learn Studio Series - Recording Vocals?
Yes, I want to learn!
No Thanks, I just want to read the article.
Feedback
Course Advisor
Don't Know Where To Start?
Ask A Course Advisor
Ask Us!
Copy the link below and paste it into an email, forum, or Facebook to share this with your friends.
Make money when you share our links
Become a macProVideo.com Affiliate!
The current affiliate rate is: 50%
Classes Start Next Week!
Live 8-week Online Certification Classes for: