All Articles Logic Pro
ایجاد بافت مصنوعی مجتمع در منطق نرم افزار X
Toby Pitman on Mon, March 24th 1 comments
When it comes to music production, some little tricks can go a long way. Toby Pitman shows how to use MIDI pressure to add complex textures and motion to your synth sounds in Logic Pro X.

بنابراین اینجا یک روش کمی سرد من دارم میرم با تجربه به تازگی. آن یک راه عالی برای اضافه کردن حرکت های پیچیده و بافت به مصنوعی برای تلفن های موبایل بدون مقدار زیادی از عمیق برنامه نویسی مصنوعی. آن همچنین یک راه بسیار رسا و بازی سرگرم کننده با اجرای اثر در مخلوط.

تشکر شده است انجام این کار با استفاده از Maschine (به دلایل بد آمده به بعد)، اما itll با هر صفحه کلید MIDI که Aftertouch و یا حتی بهتر پلی فشار (پلی فونیک Aftertouch) می فرستد کار می کنند.

ایده این بود که استفاده از این داده های فشار برای کنترل اتوبوس در منطق در نوار کانال می فرستد. سخت تر را فشار دهید، بیشتر سطح ارسال به اثر. این می تواند عناصر پیچیده، منحصر به فرد و در حال تحول به صدا واقعا به راحتی با استفاده از جلوه های خاص زنجیره ای در اتوبوس اضافه کنید. با استفاده از فشار برای کنترل پارامترهای است که در واقع واقعا طبیعی و بصری و می تواند در بسیاری از راه های ریتمیک و پویا ایفا کرده است.

در اینجا آنچه که من انجام دهد. این فقط یک مثال ساده سریع است.

مرحله 1 - عمومی صدا

من دارم میرم یک پد مصنوعی واقعا اساسی در NI عظیم کردم بازی برخی از آکورد.

Pic 1

[شناسه های صوتی = "26228"]

من دارم میرم ایجاد یک ارسال در مسیر مصنوعی به اتوبوس 1 که در آن من دارم میرم راه اندازی پچ FX ریتمیک محیط. ریتم است که توسط برخی راهگاهی ترادف در خسارت های بزرگ SEQ ایجاد شده است. سپس برخی Flanging و ی Reverb و غیره

Pic 2

مرحله 2 - محیط زیست

من دارم میرم ایجاد جدید

Pic 3

من دارم میرم و سپس ایجاد یک مسیر جدید و اختصاص آن را به این ابزار.

Pic 4

بازگشت به محیط زیست من دارم میرم ایجاد جدید

Pic 5

حالا من نیاز به اضافه کردن برخی از قابلیت های به ترانسفورماتور. اول من باید برای پیدا کردن تعداد پارامتر از اتوبوس 1 ارسال، بنابراین من می توانید آن را هدف قرار دهند. من این کار را با متصل کردن کانال نوار عظیم در یک جدید

Pic 6

بنابراین در حال حاضر من فقط راه اندازی ترانسفورماتور به رفع هر گونه فشار پلی (اگر صفحه کلید خود را با استفاده از Aftertouch انتخاب کانال فشار) پیام را به یک پیام فیدر که هدف تعداد پارامتر 28. من دارم میرم همچنین حد برای بایت داده ها 2 (است که در آن ارزش مقدار فشار) تا حداکثر 90 است که 0 دسی بل در ارسال تنظیم شده است. من دارم میرم هم (در منوی بالا) فیلتر هیچ رویدادی به MIDI که به arent پلی فشار تا من اصلا باعث هیچ رویدادی یادداشت های واقعی از پد Maschine.

Pic 7

مرحله 3 - ضبط فشار FX

اگر من را انتخاب کنید مسیر ابزار و مطبوعات در یک دفترچه یادداشت و ماشین آلات (مجموعه Maschine در کنترل MIDI با فشار دادن کنترل تعویض در Maschine) اتوبوس 1 ارسال شده است با توجه به چقدر سخت من را به پایین فشار حرکت می کند.

Pic 8

در حال حاضر من فقط می تواند به یک بخشی MIDI ضبط فشار.

Pic 9

در اینجا چه اتفاقی می افتد. من دارم میرم اضافه کلاه سلام بنابراین شما می توانید زمان بندی کنید.

[شناسه های صوتی = "26230"]

در اینجا تنها کانال واحد اتوبوسرانی خود را در آن با اثر بر روی.

[شناسه های صوتی = "26231"]

بسیار خوب!

آماده شدن برای حقیقت داغ!

متوجه خواهید در ویرایشگر مرحله آن را می گوید F فشار # 1. این نکته جالب است!

هر پد (یا شماره توجه داشته باشید) در Maschine خروجی خود ارزش منحصر به فرد فشار آن است. پلی فونیک Aftertouch! این به این معنی از یک بانک پد Maschine شما منحصر به فرد می تواند کنترل 16 پارامتر را در زمان واقعی و به شما به صورت جداگانه پس می توانید ضبط و ویرایش همه آنها را.

این می تواند پارامترهای مصنوعی و یا هر پارامتر در منطق که برای ماده. خلاق امکانات بی پایان هستند. همه از طریق لمس و فشار به روشی بسیار سرگرم کننده و خلاق به کار است. آثار بزرگ از آن برای بهنگام wubs wub DUBSTEP با فشار به فیلتر قطع.

البته اگر صفحه کلید و یا کنترل خود را انتقال Aftertouch (مونو) شما کمی محدود است، اما به چند پد بر خروجی کنترل کننده پلی فشار عادلانه تا آن را امتحان کنید.

بدیهی است که این یک مثال ساده است. کمی پیچیده تر آن را به مجموعه ای با پد چند اما امیدوارم خواهید آن را امتحان کنید و کار آن را. شاید من می توانم در یک مقاله دیگر را تحت پوشش است که؟

Related Videos
Comments (1)

You must be logged in to comment.

  • Tru-nature
    Very interesting and an insightful article.
    • 5 years ago
    • By: Tru-nature
    Reply
Retro Synth: 4 Synths in 1
Logic Pro X 203
Dream It. Do It.
Do you want to learn Retro Synth: 4 Synths in 1?
Yes, I want to learn!
No Thanks, I just want to read the article.
Feedback
Course Advisor
Don't Know Where To Start?
Ask A Course Advisor
Ask Us!
Copy the link below and paste it into an email, forum, or Facebook to share this with your friends.
Make money when you share our links
Become a macProVideo.com Affiliate!
The current affiliate rate is: 50%
Classes Start Next Week!
Live 8-week Online Certification Classes for: