All Articles Logic Pro
ایجاد رسا رشته قطعات در EXS24 منطق نرم افزار با استفاده از تلفظی شناسه
Joe Albano on Mon, March 23rd 0 comments
If you want to make your sample libraries in Logic Pro X behave and perform more realistically, then you'll want to understand how to use the EXS24's Articulation IDs. Joe Albano shows you how.

منطق EXS24 نمونه یکی از نمونه نرم افزار برای اولین بار بود، و در نگاه اول، به نظر می رسد مانند آن را تغییر همه که بسیار hasnt از آن برای اولین بار از ضربه صحنه. اما در حالی که EXS24 پانل جلو تا حد زیادی بدون تغییر است، وجود داشته ارتقاء متعدد و اضافات در زیر هود بوده است.

Note: Learn more from Joe Albano about using the EXS24 in his complete video course, Logic 102 The EXS24: Sampling Explored at AskVideo.
Fig 1 The EXS24 sampler

نمونه شکل 1 EXS24

این improvementscoupled با ادغام EXS به منطق خود را، که در اثر اضافه می کند همه از منطق موضوعات

کوچولو نمونه است که می تواند

زیر-هود ویژگی های در طول سال به EXS اضافه شامل بر اساس گروه-فیلتر

Fig 2 EXS’s Instrument Editor window Groups view

شکل 2 EXSs ابزار ویرایشگر گروه پنجره مشاهده

بیان این

در گروه EXS viewhidden دور در کار عملی ابزار ویرایشگر windowis یک پارامتر به نام انتخاب گروه با. به این ترتیب EXS از شما اجازه ترکیب keymaps چند از همان ابزار، برای تغییرات عملکرد رسا تر است. یک مثال کلاسیک از این ارکستری رشته است. بازیکنان رشته ممکن است techniquesoften مختلف عملکرد نام articulationsduring عملکرد، اعم از پیوسته استاندارد (رکوع صاف)، به قطع (کوتاه، یادداشت های SHARP) استخدام، به با ضرب نوک انگشت یا ناخن (برداشت)، به تحریر (رکوع تکراری برای تنش)، به trills موسیقی.

[شناسه صوتی = "32563"]

عبور رشته ممکن است ترکیب چند تا از این تکنیک، با این بازیکنان در حال تغییر در پرواز. در گذشته برگزاری، اگر شما keymaps چند از این مفصل برای EXS حال، که youd حال بارگذاری هر یک به یک جداگانه EXS پلاگین در عنوان مثال، و ثبت خطوط موسیقی تکه تکه. اما با استفاده از EXS انتخاب گروه با عملکرد، شما می توانید بخشی رشته recorda در زمان واقعی playand، تغییر روش رکوع (مفصل) در پرواز. راه های مختلفی برای به انجام رساندن thisIll آنها را با شامل پچ سینما رشته، که شامل تمام مفصل در بالا به عنوان گروه نقشه کلید های فردی در یک ابزار فوق العاده بزرگ EXS نشان می دهد وجود دارد.

Keyswitching

بسیاری از کتابخانه نمونه استفاده از keyswitching به ارائه زمان واقعی دسترسی به مفصل های متعدد. این معمولا نیاز به تمام سایز 88-توجه داشته باشید کنترل صفحه کلید، بنابراین شما می توانید به پایین ترین یادداشت ها (استفاده نشده توسط ابزار) به عنوان سوئیچ به تماس تا گروه های مختلف از تکنیک های عملکرد های مختلف استفاده کنید.

Fig 3 Keyswitching: Different Groups in EXS controlled by different (unused low) notes on a controller

گروه های مختلف در EXS توسط مختلف (استفاده نشده کم) یادداشت کنترل در یک کنترل: شکل 3 Keyswitching

در EXS، که youd با ضربه زدن به کلید در حالی که بازی، شما بین مجموعه نمونه های مختلف تغییر دهید، برای تکنیک های بازی های مختلف به keythen مختلف مجموعه ای از گروه انتخاب گزینه برای هر گروه. شما حتی می توانید تغییر دهید گروه در حالی که یادداشت در حال heldthe یادداشت بعدی بازی خواهد بیان جدید استفاده کنید.

[شناسه صوتی = "32564"]

Keyswitching خوب کار می کند، اما برخی از اشکالاتی وجود دارد. چه می شود اگر صفحه کلید خود را بیش از حد کوتاه به فراغت هر یادداشت است؟ خب، شما می توانید همین کار را با اختصاص یک کنترل استفاده نشده به جای آن به تغییر گروه به انجام میرسانیم. هر CC خواهد doApple استفاده

Fig 4 The resulting MIDI recording, with the keyswitch notes visible at the bottom of the display

شکل 4 حاصل ضبط MIDI، با keyswitch اشاره در پایین صفحه نمایش قابل مشاهده

شناسه بیان به نجات

تلفظی شناسه را وارد کنید. این بیت از داده MIDI استاندارد، بیت theyre فراداده داخلی است که به یادداشت themselvesyou می توانید مشاهده و در ویرایشگر رویداد را ویرایش آنها (شکل 5) گره خورده است.

Fig 5 Articulation IDs can be viewed and edited in the Event editor

شناسه شکل 5 تلفظی می تواند مشاهده و ویرایش در ویرایشگر رویداد

برای استفاده از آنها در EXS، شما فقط انتخاب کنید تلفظی ID، به جای توجه و یا کنترل، برای هر گروه در انتخاب گروه با، و مطمئن شوید که هر گروه دارای یک شماره ID های مختلف (شکل 6).

Fig 6 Articulation IDs assigned to different groups in EXS’ Edit window->Groups view->Select Group By area

شکل 6 تلفظی شناسه به گروه های مختلف در EXS ویرایش window- اختصاص داده

اما در حال حاضر چگونه می توانم شما از این دستورات ID به یادداشت اختصاص در ضبط MIDI؟ خوب، اگر شما یک دکمه عملکرد در حال حاضر ثبت شده است، شما می توانید به سادگی از طریق دنباله MIDI بروید، انتخاب عبارات مختلف، و با استفاده از برچسب ها تلفظی ID مناسب در رویداد ویرایشگر (شکل 5). به محض این که انجام شده است، بیان درست خواهد شد به طور دائم به هر نت / عبارت گره خورده است، بنابراین شما می توانید آزادانه ویرایش، و همیشه از شنیدن techniqueno عملکرد صحیح داده MIDI اضافی مورد نیاز مطمئن باشید.

بیان زمان واقعی

اما بسیاری از (بیشتر؟) مردم می خواهم که قادر به بازی

بنابراین، به جای اختصاص ModWheel به طور مستقیم به تلفظی ID از طریق ماتریس وزارت دفاع، که youd اختصاص دکمه کنترل هوشمند و یا دکمه برای تغییر شناسه بیان، و سپس تنظیم کنترل خارجی (ModWheel

Fig 7 A Smart Control set to switch Articulation IDs, controlled by the ModWheel via External Assignment

شکل 7 یک کنترل هوشمند مجموعه ای برای تغییر شناسه بیان، توسط ModWheel از طریق واگذاری خارجی کنترل

پیش بینی احتیاطی تنها در اینجا این است که در حالی که

خودتان را بیان

پچ رشته سینما می آید با تلفظی شناسه در حال حاضر در EXS اختصاص داده، و یک پانل کنترل هوشمند در حال حاضر providedall شما باید انجام دهید این است که راه اندازی انتساب کنترل خارجی برای زمان واقعی تغییر از صفحه کلید. اما اگر شما می خواهید به تغییر یا گسترش گزینه های بیان عرضه، و یا اضافه کردن شناسه بیان و کنترل زمان واقعی به هر ابزار EXS دیگر با مجموعه ای از تکنیک های عملکرد، آسان آن به اندازه کافی برای انجام دهد، و می تواند کمک به برای اضافه کردن که همه مهم سطح از بیانگری به اجرای MIDI و ضبط.

Note: Learn more from Joe Albano about using the EXS24 in his complete video course, Logic 102 The EXS24: Sampling Explored at AskVideo.

Related Videos
Comments (0)

You must be logged in to comment.

The EXS24: Sampling Explored
Logic Pro X 201
Dream It. Do It.
Do you want to learn The EXS24: Sampling Explored?
Yes, I want to learn!
No Thanks, I just want to read the article.
Feedback
Course Advisor
Don't Know Where To Start?
Ask A Course Advisor
Ask Us!
Copy the link below and paste it into an email, forum, or Facebook to share this with your friends.
Make money when you share our links
Become a macProVideo.com Affiliate!
The current affiliate rate is: 50%
Classes Start Next Week!
Live 8-week Online Certification Classes for: