All Articles Logic Pro
خلق موسیقی و پیانو را در ویرایشگر امتیاز منطق
Peter Schwartz on Mon, July 18th 1 comments
How can you make Logic's Score Editor display your music the way you want it to be seen? In this tutorial, Peter Schwartz shares essential Staff Style tricks to make that happen.

ویرایشگر امتیاز منطق همواره ماهر در تولید یک نمره بسیار قابل خواندن از یادداشت های MIDI بدون نیاز به قرار دادن تلاش بیش از حد به این روند بوده است. الگوریتم منطق "هوشمند کدهای" برای تولید صفحه نمایش در زمان صرفه جویی به صورت خودکار از استراحت ، و همچنین به عنوان تفسیر مناسب از ارزش های ریتمیک از ضبط unquantized ، نام دو مسئول هستند. اما موقعیتهایی که در آن این فرآیند نتیجه مورد نظر را تولید نمی کند وجود دارد. نکته :

برای درک چگونگی به نادیده گرفتن این نقطه C وسط تقسیم ، ما در مرحله اول نیاز به درک چگونگی ویرایشگر امتیاز نمایش آنچه که ما می توانید ببینید! اجازه دهید ما پس از آن جهان از سبک های ستاد را وارد کنید.


سبک های ستاد چگونه کار می کند

شما می توانید از سبک های کارکنان به عنوان یک برنامه مینی که شکل ظاهر از نت نویسی در موسیقی بر اساس یادداشت های MIDI و حفظ اطلاعات مربوط به پدال در منطقه فکر می کنم. تنوع از یک سبک به دیگر عبارتند از : تعداد staves که برای آن یادداشت ها ، نوع clefs نشان داده شده است نمایش داده شده ، و خیلی بیشتر است. موجود در کتابخانه منطق از سبک های کارکنان از پیش تعیین شده "پیانو" سبک است که صفحه نمایش دو staves پرانتز با صدای زیر و باس clefs (کارکنان بزرگ) است. اگر شما ثبت دو دست بر روی ساز و یا آهنگ MIDI ، شانس هستند که منطق به طور خودکار انتخاب پیانو به سبک کارکنان ، به لطف یکی دیگر از الگوریتم منطق : که تجزیه و تحلیل طیف وسیعی از یادداشت شما ام بازی و به طور خودکار اعمال سبک کارکنان به آن منطقه است. این قابلیت هنوز زمان دیگری محافظ ، حذف گام داشتن به صورت دستی انتخاب پیانو به سبک کارکنان.

(چگونه به زیر پا بگذارند این رفتار ، در صورت دلخواه ، فراتر از محدوده این مقاله است ، اما اگر شما کنجکاو به دانستن بیشتر در ، در پست یک سوال برای من در فروم منطق MPV ).


محصول نهایی

در شکل 1 می بینیم دو اندازه گیری ساده عبارت پیانو که من در بازی و سپس بهینه سازی ، به شرح زیر را برای تولید این نمره به عنوان نشان داده شده است. این بخش ساده و دو دست ، هر دست بازی یک خط است. یکی از جنبه های کلیدی از این مثال این است که در آن CS وسط ظاهر می شود : در اولین اقدام آنها در کارکنان باس به نظر می رسد ، و در نوار دوم ، سه برابر کردن.

Figure 1

شکل 1


اما نمره آغاز شده بود به دنبال این راه. اجازه دهید را یک قدم به عقب و ببینید که آنچه آن را مانند زمانی که من برای اولین بار ویرایشگر نمره در این بخش (نگاه کنید به شکل 2) باز نگاه.


یک مشکل دشوارترین

در شکل 2 ، اندازه گیری دوم ، بی نقص به نظر می رسد : یک خط در هر طرف (در مقایسه با شکل 1 در بالا). در حال حاضر ، یادداشت ها به اندازه 1 باید شبیه کسانی که به اندازه 2 ، اما به دلیل نقطه انشعاب "مصر" در سبک های ستاد پیانو ، همه CS متوسط ​​می رویم به در کید سه برابر ، بدون توجه به آنچه ظاهر می شود.

Figure 2

شکل 2


در شکل 3 در پایین من نقطه انشعاب تغییر به C # 3. من این را در تلاش برای ایجاد صفحه نمایش نگاه صحیح را با تلاش برای پیدا کردن یک نقطه انشعاب است که برای کل قطعه کار انجام داد. افسوس ، در حالی که این تغییر باعث می شود اندازه گیری 1 به نگاه درست است ، آن یک ظرف غذا اندازه گیری 2 :

Figure 3

شکل 3


در واقع ، هیچ وسیله ای شاد وجود دارد


تغییر طرح

راه حلی برای این مشکل گیج کننده است که یک رویکرد متفاوت را به طور کامل. ما با تلاش برای استفاده از نقطه تقسیم توزیع و به جای آن استفاده از کانال اختصاص ویژگی سبک کارکنان. در اینجا چگونه کار می کند :

هنگامی که کارکنان به یک کانال MIDI اختصاص داده شده ، یادداشت ها در آن کانال را در آن کارکنان ظاهر می شود. با استفاده از این روش را میتوانیم تعیین کنیم که یادداشت که با تنظیم آنها را به کانال های مختلف MIDI staves ظاهر می شود.

بنابراین در اینجا طرح : اول ، تصمیم می گیرید که در آن کانال MIDI به یادداشت های راست و چپ اختصاص. در این مثال ، یادداشت ها به عنوان ثبت در کانال 1 است ، بنابراین من تمام یادداشت های دست راست را بر روی آن کانال و استفاده از کانال 2 برای یادداشت باس ترک. سپس ، در کارکنان ویرایشگر سبک ، اختصاص آن کانال MIDI به staves مناسب در اختصاص : بخش چان از ویرایشگر.

حالا که ما می دانیم که روش ، اجازه دهید بحث در مورد howand whento انجام هر عمل.

قبل از اینکه شما شروع به (مرحله اختیاری)

این اختیاری است ، اما توصیه می شود : ایجاد یک کپی از سبک پیانو کارکنان (من می خواهم برای حفظ یک کپی از سبک کارکنان اصلی در مورد من به آن نیاز دارند برای بخش دیگری). برای کپی کردن سبک ، کلیک کنید / نگه بر روی "پیانو" در منوی سبک کارکنان. گتوند به پایین لیست را انتخاب کنید و **** تکراری!****. پس از کپی ایجاد شده است شما می توانید آن را تغییر نام دهید ، اما مهمتر از همه ، مطمئن شوید که از شما درخواست این سبک به تمام مناطق است که بخشی از قطعه پیانو خود را. و البته ، همه در حال ویرایش که در زیر شرح داده شده در این سبک تکرار رخ می دهد. باز هم ، این اختیاری است.


مرحله 1

بهره برداری از شکاف.


مرحله 2

در حال حاضر ما قصد داریم برای تغییر کانال MIDI یادداشت های دست چپ است. شروع با انتخاب همه یادداشت ها در کارکنان باس.

Figure 4

شکل 4


این کاملا روشن است که CS میانه در اولین اقدام واقعا باید در دست چپ ، و خواهیم مراقبت از آن را در مدت کوتاهی. تغییر کانال MIDI یادداشت های انتخاب شده را می توان در بسیاری جهات مختلف صورت می پذیرد ، اما من توصیه می کنم با استفاده از دستورات کلیدی زیر :

رویداد کانال 1

رویداد کانال -- 1

پس از با استفاده از دستور 'رویداد کانال 1 بر روی یادداشت های انتخاب شده ، آنها هم اکنون در کانال 2. در این مرحله از فرایند ظاهر نمره باقی خواهد ماند همان است ، و آن OK. دو گام برای رسیدن به رفتن و ما باید به فکر نمره ما به دنبال ما می خواهیم آن را به.


گام

ویرایشگر سبک در ستاد ، تعیین کارکنان از شماره 1 تا کانال 1 ، کارکنان 2 به کانال 2 (توجه داشته باشید که چگونه تقسیم پارامتر نقطه ناپدید).

Figure 5

شکل 5


گام

هرگونه یادداشت را در دست راست است که باید در سمت چپ ظاهر می شود و تغییر آنها را به کانال 2 را انتخاب کنید. به طور مشابه ، اگر یادداشت را در دست چپ وجود دارد که باید در سمت راست ظاهر می شود ، آنها را می توان با تغییر آنها را به کانال 1 منتقل شده است.

به طور خلاصه : با این رویکرد ، تغییر کانال یادداشت ها آنها را بین staves بالا و پایین در صورت نیاز حرکت می کند ، از بین بردن محدودیت از داشتن یک نقطه انشعاب ثابت.

Voil!

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد منطق؟ طیف گسترده ای از آموزشهای ویدیویی منطق است .

Comments (1)

You must be logged in to comment.

  • Xawuvau
    Thanx for the useful tip.
    • 7 years ago
    • By: Xawuvau
    Reply
Feedback
Course Advisor
Don't Know Where To Start?
Ask A Course Advisor
Ask Us!
Copy the link below and paste it into an email, forum, or Facebook to share this with your friends.
Make money when you share our links
Become a macProVideo.com Affiliate!
The current affiliate rate is: 50%
Classes Start Next Week!
Live 8-week Online Certification Classes for: