All Articles Mac OSX
سیستم عامل Mac OS X شیر : کنترل ماموریت نکات
Richard Lainhart on Thu, October 20th 0 comments
Getting to grips with some of the new features in Lion can take a little getting used to. Richard Lainhart shows how to get the most out of Mission Control, which replaces Spaces, Exposé & Dashboard.

با معرفی های اخیر از سیستم عامل مک ایکس 10.7 (شیر) ، اپل سه زودتر OS featuresSpaces X (مدیریت برنامه های متعدد) ، Expos (مدیریت پنجره باز) ، و مجموعه اطلاعات (عناصر مدیریت) را به یک رابط کاربری جدید به نام کنترل ماموریت یکپارچه شده است. در این مقاله ی کوتاه ، ما به شما برخی از راهنمایی و ترفندها در کار کردن با این فن آوری جدید نشان می دهد.


راه اندازی

البته ، در واقع استفاده از کنترل ماموریت ، شما باید آن را باز کنید ، و یک زن و شوهر از راه های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد. اول ، کنترل مأموریت در بارانداز به طور پیش فرض نصب شده ، بنابراین شما می توانید با کلیک بر روی آیکون بارانداز آن. در مرحله بعد ، اگر شما مک اخیر با یک کلید اختصاصی | صفحه آغازه آمار ، آمار است که برای راه اندازی کنترل ماموریت. یا بر روی مکینتاش های قدیمی تر ، شما نیز می توانید به طور پیش فرض کلید F9 تابع به عنوان یک پرتاب استفاده کنید. و اگر لپ تاپ مک جریان بیشتری را با لای شیار ، و یا استفاده از سحر و جادو لای شیار های بی سیم اپل ، شما می توانید به طور پیش فرض چند لمسی ژست پرتاب در لای شیار با سه انگشت استفاده کنید. بسیاری از این رفتارها پیش فرض راه اندازی سفارشی ، و حتی بیشتر وجود دارد که شما می توانید اضافه کنید ، به عنوان آینده خواهیم دید.


ماموریت Preferences را کنترل

دو محل وجود دارد که در آن شما می توانید تنظیمات و راه اندازی تنظیم کنترل ماموریت : کنترل ماموریت قطعه خود را در تنظیمات سیستم و صفحه کلید قطعه. ما در تنظیمات صفحه کلید نگاه اول. برای رسیدن به آن ، باز

Keyboard Preferences Pane - Mission Control


برای اختصاص یک میانبر صفحه کلید جدید برای راه اندازی کنترل ماموریت (و یا هر یک از توابع دیگر آن) ، در انتساب فعلی در سمت راست دوبار کلیک کنید ، و تنها نوع در یک کلید جدید و یا کلید ترکیبی :

Assign new key to launch Mission Control


اگر شما در میانبر است که در حال حاضر در استفاده نوع ، به شما هشدار را ببینید :

shortcut already in use


بسیاری از این تکالیف در قطعه ماموریت کنترل خود نیز در تنظیمات سیستم کپی شده هر چند سمت صفحه کلید اجازه می دهد تا برای سفارشی سازی بیشتر :

keyboard pane allows for more customisation


من همچنین می خواهم به نقطه داغ گوشه... تکالیف. کلیک که روی دکمه در سمت اجازه می دهد تا راه اندازی کنترل ماموریت به یکی از گوشه های صفحه نمایش را مشخص کنید ، هنگامی که مکان نما خود را به حرکت به گوشه ای اختصاص داده شده ، کنترل ماموریت باز خواهد شد :

Hot corner assignment


خوب ، به اندازه کافی در مورد راه اندازی. چه می تواند به شما در واقع با کنترل ماموریت ؟


مدیریت

هدف از کنترل ماموریت است که برای کمک به بسیاری از برنامه های کاربردی و اسناد باز مدیریت شما در یک بار. با این حال ، اگر شما از آن نوع اشخاصی که با استفاده از تنها یک برنامه در یک زمان ، بستن هر یک از پس از استفاده ، و یا برنامه هایی که در حال استفاده هستند به طور معمول پنهان ، شما ممکن است کنترل ماموریت پیدا کند که مفید باشد. اگر ، از سوی دیگر ، شما به طور مداوم باز کردن نرم افزارها و فایل و نزدیک هرگز آنها را ، و یا یک زمان سخت و مرور بین آن دسته از برنامه های باز و فایل ها ، کنترل ماموریت را برای شما می باشد. کنترل ماموریت نیز می تواند مفید باشد اگر شما در حال اجرای برنامه در حالت Full Screen شیر ، چون این باعث می شود که آن را سخت تر به حرکت در بین برنامه ها. در حالی که تمام است که بسیاری از برنامه های وجود دارد نشده است که پیاده سازی حالت تمام صفحه ، در نهایت بیشتر خواهد شد ، بنابراین ماموریت کنترل است ارزش دانستن در مورد.

بنابراین ، اجازه دهید به شما می گویند بسیاری از برنامه های باز ، قابل مشاهده ، و هر یک از چندین فایل باز شده است. راه اندازی کنترل ماموریت به شما یک دید کلی از تمام کسانی که نرم افزارها و فایل ها در یک بار را می دهد :

Overview of all open apps


شما خواهید دید که در بالای پنجره ماموریت کنترل رومیزی کنونی خود را ، که به طور پیش فرض پنجره داشبورد و پنجره دسکتاپ واقعی خود را. زیر که تمام برنامه های باز خود را قابل مشاهده و توجه داشته باشید که برنامه های شما با استفاده از دستور مخفی شود پنهان نمی ظاهر خواهد شد. و شما توجه کنید که برنامه ها با فایل های متعدد ، باز مثل صفحات اینجا ، نشان می دهد فایل به عنوان یک پشته از ویندوز. با کلیک بر روی هر یک از پنجره برنامه آن را به ارمغان می آورد به جلو است ، بسیار شبیه با استفاده از دستور ، نوار به چرخه را از طریق برنامه های باز.

اما قدرت واقعی از کنترل ماموریت از ایجاد رومیزی جدید و اختصاص برنامه های کاربردی به آنها می آید. بنابراین اجازه دهید می گویند ما می خواهیم برای اجرای اسکایپ را در دسکتاپ خود را بنابراین ما توسط برنامه های دیگر نیست پریشان. ساده ترین راه برای انجام این کار این است که برای راه اندازی کنترل ماموریت و کشیدن پنجره این برنامه ما می خواهیم به یک دسکتاپ را به منطقه جدید میزکار در بالای صفحه نمایش :

new desktop for Skype


شما یک تصویر کوچک از دسکتاپ کلی با در داخل به علاوه از آن در گوشه سمت راست بالا ظاهر می شود ، و زمانی که پنجره نرم افزار به شما رها کردن ، یک میز جدید را ایجاد خواهد شد که حاوی که برنامه است. برای اضافه کردن یکی دیگر از برنامه به دسکتاپ جدید ، فقط آن را به همان پنجره دسکتاپ بکشید :

Add an app to a new desktop


برای پاک کردن یک دسکتاپ جدید ، شناور نوع دید مکان نما خود را بر روی آن تا زمانی که می بینید "X" در گوشه...

Delete a Desktop


... و سپس بر روی آن کلیک کنید. دسکتاپ حذف خواهد شد ، و برنامه ها را به دسکتاپ به طور پیش فرض انداختند.

برای حرکت بین رومیزی در حالی که در کنترل ماموریت ، پایین نگه داشتن کلید کنترل و ضربه به سمت چپ یا راست کلید های arrow این مطالب از روی دسک تاپ انتخاب شده در پنجره های بزرگ پایین تر بدون در واقع رفتن که دسک تاپ را نشان می دهد. برای حرکت APP از یک دسکتاپ خود را به دیگری ، دسکتاپ حاوی نرم افزار شما می خواهید را به حرکت در حالی که در کنترل ماموریت ، سپس آن را بکشید از روی Desktop خود را به یکی از جدید حرکت.

همانطور که شما انتظار می رود ، با کلیک کردن بر روی یک میز کار در کنترل ماموریت شما را به طور مستقیم به آن را. بیشتر چه ، همان دستور فلش Control-Left/Right حرکت خواهد کرد که شما در بین دسکتاپ های مختلف شما. این امر به ویژه زمانی مفید است که شما مجموعه برنامه ها را به حالت تمام صفحه است. در واقع ، تنظیم برنامه به

switch between Desktops


پس از آن ، شما به راحتی می تواند در میان آن دسته از برنامه ها تمام صفحه با کلید فلش فرمان Control-Left/Right حرکت کنید. شما همچنین می توانید کش رفتن سه یا چهار انگشت (بسته به تنظیمات شما) در لای شیار خود استفاده کنید به بین رومیزی حرکت.

در یکی نوک ناوبری تاریخ و زمان آخرین من می خواهم برای به اشتراک گذاشتن با شما وجود دارد : وقتی دسته از فایل های باز در نرم افزار ، آسان راه چه چیزی در آنها است که برای باز کردن کنترل ماموریت ، کردهاید این برنامه در دسکتاپ مناسب ، پس از آن قرار داده اشاره گر خود را بر روی یکی از فایل های موجود در پشته APP -- شما برجسته آبی رنگ در اطراف فایل را ببینید.

highlighted file


سپس از فاصله نگاه سریع به سبک پیش نمایش از فایل را فشار دهید. اگر آن را یکی از شما می خواهم ، فقط بر روی آن کلیک کنید تا آن را به جلو در دسکتاپ APP. اگر نه ، شناور نوع دید بیش از یک فایل دیگر تا زمانی که شما در پیدا کردن یکی از شما دنبال آن هستید.

و این خلاصه سریع کنترل ماموریت و نحوه استفاده از آن است. این ممکن است برای همه ، اما آن را قطعا برای برخی مفید باشد ، و من امیدوارم که شما برخی از چیزهایی که در مورد آن شما را انجام نمی دانم آموخته ام.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شیر ، پیوستن به فرانچسکو Schiavon در مک OS X (10.7) 101 : شیر هسته.

Comments (0)

You must be logged in to comment.

Feedback
Course Advisor
Don't Know Where To Start?
Ask A Course Advisor
Ask Us!
Copy the link below and paste it into an email, forum, or Facebook to share this with your friends.
Make money when you share our links
Become a macProVideo.com Affiliate!
The current affiliate rate is: 50%
Classes Start Next Week!
Live 8-week Online Certification Classes for: