All Articles Recording & Production
5 نکته آواز ضبط ضروری
Joe Albano on Thu, April 10th 0 comments
The old adage GIGO (Garbage In, Garbage Out) is arguably most important when recording vocals for your music productions. In this article Joe Albano shares 5 essential tips for recording good vocals.

DAWs مدرن ارائه بسیاری از ابزار سرد برای تولید موسیقی است که برای کل پروژه های در حال حاضر به طور کامل در جعبه انجام می شود غیر معمول نیست آن است. اما هنگامی که زمان می آید برای ضبط صدای خواننده، اینا هیچ کدوم یکی از معدود بخش های تولید مدرن است که هنوز باید انجام شود قدیمی مدرسه، با gearmicrophones آنالوگ و headphonesand سعی

نکته 1 - میکروفون استفاده از کندانسور برای ضبط

انتخاب میکروفون یک کلید مهم برای گرفتن بهترین کیفیت صوتی است. در مرحله، بسیاری از افراد از میکروفون آوازی دستی آشنا که شما در همه جا، SHURE SM-58 که رایج ترین انتخاب شده است.

Fig 1: An SM-58 vs a typical Condenser vocal mic

شکل 1: در مقابل SM-58 کندانسور میکروفون صوتی معمولی است.

میکروفن کندانسور استفاده از یک صفحه بسیار سبک وزن و به اتهام به عنوان یک دیافراگم، و این آنها را می بخشد و با پاسخ گذرا بهتر است، و باز، با روح، qualityperfect صدا برای گرفتن تفاوت های ظریف ظریف از صدای انسان، در همه انواع آن است. بزرگ دیافراگم، خازن جانبی آدرس هستند انتخاب معمول برای ضبط صوتی جدی است، و مدل بالا پایان می توانید هزاران دلار هزینه، اما امروزه در بسیاری از گزینه های معقول، قیمت آن است که هر استودیو های کوچک و یا خانه recordist توان مالی وجود دارد.

Fig 2: A large-diaphragm, side-address Condenser mic

شکل 2: A بزرگ دیافراگم، سمت، آدرس میکروفن کندانسور.

در پایان پایین تر 100 دلار به شما یک کندانسور بودجه مناسب و معقول، صدایی، که هنوز هم برخی از آن باز بودن ویژگی داشته خواهد شد، در حالی که 300-400 $ میکروفون خواهد شد و حتی بیشتر از وضوح کندانسور و جزئیات به ضبط به ارمغان بیاورد.

Fig 3: Some lower-priced and medium-priced Condensers

شکل 3: برخی از قیمت پایین و خازن متوسط ​​قیمت.

نکته 2 - حفظ فاصله مناسب از میکروفون

میکروفون آواز معمولا جهت، و یا cardioid، طرح، که انتخاب کنید تا صدا بهترین ها را از جلو، و بیشتر از عقب رد صدا. هر خواننده می داند که به طور غریزی که در مرحله، شما میکروفن به عنوان نزدیک به دهان خود را که ممکن است نگه دارید. این اطمینان می دهد که صدای قوی است، و هر صدای دیگر در اتاق است که ممکن است برداشت بسیار ضعیف تر است با توجه به فاصله بیشتری از میکروفون، و در نتیجه سیگنال های صوتی به خوبی جدا شده است. جداسازی است، البته، حتی در استودیو مهم تر است، اما نگه داشتن میکروفن یک اینچ به دور از لب اجرا است یک انتخاب خوب وجود دارد، به خصوص با خازن استودیو معمولی است که معمولا در استفاده. میکروفون چند جهتی موضوع را به تعدادی از مسائل در زمانی که تا از نزدیک استفاده می شود، و یکی از آنها نزدیکی effectthe پاسخ باس افزایش خواهد شد (افزایش) به طور قابل توجهی زمانی که منبع صدا بسیار نزدیک به دیافراگم میکروفون است. گویندگان استفاده از این به effectit بزرگ می تواند کمک به آنها را دریافت کنید که عمیق، پررونق، صدای از قدرت صدا است، اما برای یک ضبط استودیو، که در آن روشن ترین، کیفیت صدا ترین طبیعی که منجر همه مهم مورد نیاز است آوازی، این تقویت صدای باس می تواند گل تا صدای آوازی.

Fig 4: A singer around 6-8”—a hand’s-length—from the mic

شکل 4: A خواننده حدود 6-8A دست lengthfrom میکروفون.

برای برنامه های کاربردی ضبط، مشترک خود را به سمت عملکرد از حدود 6-8 سانتی متر به پا از micat که therell فاصله داشته باشد هیچ اثر مجاورت و شما گرفتن صدای طبیعی از صدا. به سرعت راه دور، خواننده است که اغلب به خواست برای بالا / دست خود او، انگشتان به عنوان گسترده ای گسترش یافته که ممکن است، با انگشت کوچک دست زدن به میکروفون، و انگشت شست لمس کردن لب. این معمولا حداقل فاصله خوب خواهد بود، تا زمانی که خواننده آن را حفظ به طور مداوم. به طور طبیعی، با عملکرد در این فاصله از میکروفون، هر صدای دیگر در اتاق باید از بین بروند، و یا حداقل به حداقل برسد تا حد امکان برای جلوگیری از ناخواسته leakageIll دوباره به که در نکته 4.

نکته 3 - اجتناب از P-میآید

موضوع دیگری که می تواند در ضبط صوتی محصول تا، حتی با فاصله مناسب نگهداری می شود، P-گردانندگان سایت است. این یک اصطلاح عامیانه برای چه به لحاظ فنی به نام plosivesthe thumps ناخوشایند شما گاهی اوقات از یک میکروفون گوش، زمانی که خواننده می گوید یا کلمات با حرف P و یا B. آنها رخ می دهد زیرا این نامه ها یک انفجار از هوا و می توانید پرش میکروفون دیافراگم را می خواند است کمی که اگر آن را شنود گذاشته شده است. همه میکروفون به طور بالقوه در معرض این، هر چند برخی بیش از دیگران، و می توان آن را برای نوازندگان برخی تواند مشکل ساز باشد.

میکروفون آواز معمولا برخی از غربالگری نازک ساخته شده است در، در مقابل میکروفون دیافراگم به مقابله این (و مسائل مشابه مانند باد هدف قرار دادن میکروفون)، اما این ساخته شده است در سر در شیشه اتومبیل اغلب به اندازه کافی قوی برای جلوگیری از P-میآید نیست، پس آن روش معمول در استودیوی ضبط صوتی به استفاده از یک فیلتر پاپ.

Fig 5: A Pop Filter in front of a vocal mic

شکل 5: فیلتر پاپ در مقابل یک میکروفن آوازی.

برای آگاهی بودجه، واقعا، این می تواند چیزی بیش از برخی از جوراب شلواری نایلون پیچیده شده در اطراف یک چنگک سیم، و thatll در واقع کار انجام می شود، اما به عنوان این گرایش به نگاه کمی قشنگ هستند، فیلترها تجاری پاپ که شما می توانید برای دریافت وجود دارد حدود 15 دلار است که بر روی پایه میکروفن گیره و کار حتی بهتر، و نگاه بسیار استودیو حرکت، به بوت. قرار داده شده بین میکروفون و عملکرد فیلتر پاپ اجازه خواهد داد که از طریق صدا، با، عملا هیچ تاثیری بر تن، اما به طور موثر جلوگیری از انفجار از هوا که باعث ظاهر.

نکته 4 - جدا خواننده از سر و صدای پس زمینه های ناخواسته

از آنجا که شما به درستی ضبط شود خواننده استودیو با خواننده در فاصله کمی از میکروفون، همانطور که در بالا، شما نیاز دارید تا مطمئن شویم که محیط بیش از حد پر سر و صدا نیست، از میکروفون (به خصوص میکروفن کندانسور حساس) تمایل به انتخاب کنید تا حداقل برخی از صدای محیط. در حالت ایده آل، خواننده را در یک اتاق متفاوت از مهندس و همه (گاهی پر سر و صدا) کامپیوتر و استودیو دنده جدا شده است. شما می توانید قبل از FAB غرفه انزوا آوازی خرید، هر چند آنها نسبتا گران. همچنین بسیار سبک وزن، موانع تجاری (گاهی اوقات رفتن BOS نامیده می شود) در دسترس هستند وجود دارد، از شرکت هایی مانند Taytrix، که، هنگامی که در سراسر عملکرد انباشته، یک کار عالی از مسدود کردن صداهای محیط های ناخواسته را از وارد شدن به میکروفون انجام دهد.

Fig 6: A commercial vocal booth; some Taytrix baffles in use

شکل 6: A غرفه های صوتی تجاری؛ برخی از Taytrix اگزوزها در استفاده.

اگر شما احساس می کنید به اندازه کافی سودمند است، شما می توانید این ساخت تعدادی از منابع (کتاب و مواد آنلاین) در دسترس شما راهنمای yourselfthere. در دست کم، از یک میکروفون جهت در حال حاضر رد برای تلفن های موبایل از عقب، شما می توانید خواننده و میکروفون موقعیت بنابراین میکروفن است با اشاره به دور از بدترین منابع بالقوه سر و صدا مانند پنجره (بسته است، البته!)، و زمزمه و یا وزوز تجهیزات . حتی حلق آویز برخی از پتو های سنگین و یا comforters در سراسر عملکرد و میکروفون، هر چند که ممکن است با دلسوزی نگاه کم فن آوری، می تواند کمک به جلوگیری از صدای ناخواسته فقط به اندازه کافی برای به انجام رساندن هدف (حداقل به خوبی به اندازه کافی جدا شده و یا) آهنگ خوب جدا شده .

نکته 5 - بهترین را استفاده از هدفون برای نظارت بر

از آنجا که شما نیاز به ضبط بر جدا می شود که overdubbing اجراهای صوتی در برابر آهنگ های از قبل ضبط شده، به طور طبیعی، خواننده خواهد گوش دادن در هدفون در طول ضبط، و سخنرانان، اگر آنها در همان اتاق، خارج خواهد شد. هدفون نیاز به طراحی گوش بسته، که در آن earcups را احاطه کرده گوش می شود، و نه صدایی فرار از هدفون. طرح گوش باز است سبک تر و راحت تر است، اما این صدا با فرکانس بالا آزار دهنده است که از آنها سرچشمه میگیرد (شما می دانید که یکی از منظور من!) را به میکروفون صوتی نشت، و به طور بالقوه مشکل ساز بعد.

Fig 7 A set of closed-ear headphones (Sony 7506).

شکل 7: مجموعه ای از هدفون گوش بسته (سونی 7506).

برخی از خوانندگان به یک مشکل کمی ماندن در زمین وقتی که خود نظارت در هدفون بسته شده است. آنها به شنیدن صدای خود را در ذهن خود استفاده می شود، و آنها از این صدا، ناخودآگاه، به عنوان یک مرجع برای ماندن در لحن. گوشی های تلفن ممکن است این از غرق، بنابراین بسیاری از خوانندگان یک earcup حذف و تبدیل آن به دور از گوش، فقط اجازه آن را بر روی سر خود را نشسته. در حالی که این ممکن است کمک به آنها یک عملکرد بهتر، earcup استفاده نشده به احتمال زیاد خواهد نشت صدا را به داخل میکروفون، بسیار مهم خود را به نگه داشتن چشم در عملکرد، و اگر شما آنها را به انجام این کار، شما نیاز به کشتن صدا در آن طرف مخلوط هدفون خود را، با هر availableusually بدان معنی است توسط هر سوژه متحرک از روبرو مانیتور مخلوط تمام راه را به سمت دیگر، و یا، اگر آمپر هدفون دارای کنترل پنل یا کنترل سطح جداگانه برای چپ و راست، و تنظیم وجود دارد.

من امیدوارم که این راهنمایی مفید برای هر جوانه زدن ضبط صدا وجود دارد که تنها آماده مقابله با خواننده شدن است. امروزه، با کمی دقت، شما می توانید ضبط بزرگ صوتی در هر محیط را دریافت کنید!

اطلاعات بیشتر در مورد ضبط صدای خواننده در این دوره ویدیو از AskVideo.com بدانید:

https://www.askvideo.com/course/recording-vocals

Related Videos
Comments (0)

You must be logged in to comment.

Recording Vocals
(The) Art of Audio Recording 104
Dream It. Do It.
Do you want to learn Recording Vocals?
Yes, I want to learn!
No Thanks, I just want to read the article.
Feedback
Course Advisor
Don't Know Where To Start?
Ask A Course Advisor
Ask Us!
Copy the link below and paste it into an email, forum, or Facebook to share this with your friends.
Make money when you share our links
Become a macProVideo.com Affiliate!
The current affiliate rate is: 50%
Classes Start Next Week!
Live 8-week Online Certification Classes for: