All Articles Review
نقد و بررسی: QuNeo، نهایی 3D کنترل پد؟
Darren Burgos on Mon, May 13th 0 comments
There are a number of innovative MIDI controllers coming through: Ableton Push & ROLI's Seaboard to name a few. Darren Burgos reviews another unusual one. Find out if the QuNeo pushes his buttons.

QuNeo کنترل MIDI عادی شما نیست. این پد درام مانند برخی از کنترل های دیگر خارج وجود دارد، اما QuNeo بسیار دورتر می رود نه تنها شما با دادن سنسور حساس به سرعت (QuNeos مدت برای لنت های گوناگون، لغزنده، دکمه ها، و rotaries)، اما فشار و موقعیت بیش از حد. این می تواند حس چه محل سکونت youve فشرده / لمس، ربع شما در یک درام پد واحد، آب و هوا شما تضعیف انگشت خود را به بالا / پایین / در یک پد چپ / راست، و حتی در مورد چگونگی سخت را فشار دهید، پس از تماس اولیه. علاوه بر 3D قابلیت های چند لمسی آن، QuNeo دارای LED های چند رنگ تحت هر سنسور است که بازخورد بصری بیان. به عنوان مثال در لغزنده افقی و عمودی سبز رنگ نشان دهنده یک مقدار کم از سنسور فرستاده می شود، زرد متوسط ​​است، و قرمز نشان دهنده ارزش بالای. آنها نیز بزرگ کنید و برای اجرای زنده! ، اگر چه QuNeo بسیار آشکار خود را توسط کیت ابزار مک میلان ساخته شده برای کنترل ماژول های درام، دی جی، مهندسین روشنایی، کیبورد، و تولید به طور یکسان همه می توانند کنترل را در راه های بی شماری از زمینه های مختلف.

Pic 1


QuNeo ویرایشگر

شما به چیزی که می خواهید انجام دهید، دانلود نرم افزار ویرایشگر QuNeo از سایت کیت مک میلان. این نرم افزار یکی از سردبیران قوی ترین من دارم میرم که تا کنون برای هر کنترل کننده MIDI در بازار دیده می شود امروز است. با استفاده از نرم افزار، شما می توانید سنسورهای منحصر به فرد ویرایش، به روز رسانی سیستم عامل در واحد خود، و خیلی بیشتر.

Pic 2


در هنگام نصب، همچنین شما می توانید گزینه اضافه کردن اجزای سازنده برای برنامه های مختلف استفاده می کنید. این arent ایستگاه از پیش تنظیم کارخانه خود در واحد، پروژه های آنها شما می توانید که QuNeos بازی ساخته شده است در قالب برای رضایت فوری باز شود. این مناسب هستند اگر شما شروع یک آهنگ از ابتدا، اما نه آنقدر که اگر شما با استفاده از QuNeo در ترانه موجود. خوشبختانه، اکثر DAWs امروز مانند Ableton زنده و منطق نرم افزار به شما اجازه می دهد تا به سرعت و به آسانی تعیین کنترل MIDI به هر تابع در داخل نرم افزار.

Pic 3


سمت توجه داشته باشید، اگر شما یک کاربر منطق، لازم است دقت کنید، اگر شما در منطق کنترل تکالیف نقشه برداری کنترل دیگر گسترده ... نصب جزء منطق QuNeos خواهد شد بیش از تکالیف موجود خود را بنویسید. بازگشت آنها را! اگر شما یک کنترل کننده، و یا نقشه در پرواز به عنوان شما را در تولید (مثل من) هرگز نقشه برداری، شما اصلا در این مورد نگران باشید.


ایستگاه از پیش تنظیم شده

در مجموع از 16 وجود دارد ساخته شده است در قالب های از پیش تعیین شده برای برنامه های کاربردی مختلف مانند Ableton، زندگی منطق، SERATO و باتری. در ABLETON زنده برای مثال، QuNeo می تواند به عنوان پرتاب کلیپ بسیار قادر به دست در ترتیبات زندگی می کنند استفاده می شود. در منطق نرم افزار (همراه با پروژه منطق) آن را می توان به عنوان یک راه مناسب برای استفاده از Ultrabeats الگوی حالت استفاده می شود. اگر شما اصلا همه از این برنامه استفاده کنید، هر / همه از ایستگاه از پیش تنظیم می تواند بیش از نوشته شده است. به نظر من، قدرت واقعی از QuNeo می آید را از سفارشی تقریبا نامحدود شما می توانید در داخل نرم افزار ویرایشگر، که همه آنها را می توان به هر یک از 16 اسلات از پیش تعیین شده را نجات داد. برای مثال شما می توانید از پیش تعیین پارامترهای انتشار پاکت صرفه جویی تا 4 لغزنده عمودی به مصنوعی خود و یا درام ماژول های حمله، پوسیدگی اختصاص داده، حفظ، و. شما می توانید تنظیم پد درام تنها یادداشت های در مقیاس موسیقی از آهنگ خود را، و دسترسی Y برای باز کردن و بستن مدولاسیون اختصاص یافته به LFO، که راه QuNeo می تواند مورد استفاده برای کنترل مصنوعی مجازی را آغاز کند. skys حد ... در نزدیک هر ترکیبی شما می توانید از فکر می کنم می توان با استفاده از نرم افزار ویرایشگر QuNeo به دست آورد.

به خاطر داشته باشید که مگر اینکه QuNeo است که به عنوان یک کنترل کننده مبتنی بر OSC (در حال حاضر فقط برای Ableton زنده در دسترس)، مانند کنترل های استاندارد MIDI استفاده می شود، آن را نمی تونم دریافت اطلاعات از ادم کند و تنبل خود را در خصوص مواضع پارامتر های مجازی. اگر شما به تنظیم پارامتر همان در ادم کند و تنبل خود پس از youve آن را به QuNeo اختصاص داده، آن خو گرفته LED ها به روز رسانی. همانطور که به زودی به عنوان شما را از QuNeo به تنظیم مجدد، آن را مطابقت کردن دوباره.


دکمه حالت

روی دکمه بالا سمت چپ QuNeo دکمه حالت نامیده می شود. این اجازه می دهد تا شما را به از 16 ایستگاه از پیش تنظیم با فشار دادن آن را برای اولین بار، سپس بر روی پد مربوطه را انتخاب کنید. پد پایین سمت چپ از پیش تعیین شده است 1 تا 16 از پیش تعیین شده بر روی نوار بالا سمت راست.

اگر شما را پایین نگه دکمه حالت را برای یک ثانیه، آن را به حالت کما قرار می دهد QuNeo. این اجازه می دهد تا شما به راحتی باعث کنترل خاص اختصاص یافته به یک حسگر، به ادم کند و تنبل خود را در حالی که خود را در حالت MIDI آموزش. پد درام برای مثال می توانید 4 نوع مختلف از کنترل MIDI ارسال کنید. در حالی که در حالت کما، لنت ارسال 4 نوع از داده ها تنها از گوشه های مختلف از پد. بگو: به عنوان مثال youd مانند به او واگذار دسترسی Y بر روی یک پد به فیلتر این بازی بر روی یک صدا از ماژول درام خود را قطع ... در حالی که در حالت کما شما به سادگی گوشه سمت راست پایین پد را فشار دهید. کتابچه راهنمای کاربر را نشان می دهد محل که در آن به طور خاص هر یک از کنترل بر روی یک حسگر در حالت کما فرستاده می شود.


سنسور

در مجموع از 10 نوع مختلف از سنسورهای وجود دارد. پد درام برای مثال می توان به یکی از دو طبل و یا جدولی تنظیم شده است. در حالت درام، آنها را می توان مورد استفاده قرار گیرد ارسال دادههای توجه داشته باشید، سرعت، لمس افقی و عمودی (X / Y)، و فشار است. در جدولی، هر پد فردی، می توانید 4 یادداشت های MIDI مختلف ارسال کنید. شما این کار را در ویرایشگر QuNeo از طریق 4 پارامتر نقطه اصلی (شمال غرب، شمال شرق، جنوب غرب، SE) مجموعه. جدولی نیز می فرستد اطلاعات کنترل لمسی X / Y سرعت و فشار، اما نه. لغزنده افقی و عمودی می تواند MIDI توجه داشته باشید، سرعت ارسال، و اجازه می دهد به شما اختصاص شماره CC MIDI به فشار و محل سکونت. سنسورهای دوار گرد می توانند ارسال توجه داشته باشید، سرعت، فشار، و محل سکونت. شما همچنین می توانید آنها را به عنوان یک شستی افزایشی پس به صحبت می کنند استفاده کنید. این حالت جهت نامیده می شود. وقتی که شما حرکت انگشت خود را در جهت عقربه های ساعت و یا و پادساعتگرد در اطراف سنسور، آن را می فرستد یا ارزش 1 یا 127. سرعت که در آن شما حرکت انگشت خود را تعیین چگونه سریع ارزش فرستاده می شود، و البته، سرعت خود را نیز می تواند تنظیم شود. لغزان طولانی زیر پد درامز می توانید ارسال توجه داشته باشید، سرعت، فشار، و محل سکونت. این نیز می تواند عرض یک محیط است که اجازه می دهد تا شما را به استفاده از دو انگشت دو CC # مقادیر مختلف به طور همزمان تنظیم داشته باشد. وجود یک گروه سه نفره از دکمه های حمل و نقل برای تخصیص به رکورد DAWs های شما، توقف، و بازی توابع.

Pic 4


بانک

دکمه مثلثی (و از یک الماس شکل) کوچک (بازدید کنندگان) به بعدی به بسیاری از سنسورهای QuNeos ها، می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای ارسال داده های مشابه به عنوان سنسور استاندارد فوق. وظیفه اصلی آنها این است این است که برای تغییر بانک ها. این دکمه ها به نام بالا / پایین و چپ / راست و لوزی. بسیاری از سنسورهای QuNeos اصلی را می توان بین 4 بانک مختلف تغییر دهد، و هر سه از این نوع دکمه را می توان اختصاص یافته به انجام تعویض واقعی. بانک سوئیچینگ اساسا به شما می دهد 4 تنظیمات به طور کامل مستقل در سنسور. هنگام استفاده از لنت ها به ماشه صداهای UltraBeat برای مثال، شما می توانید از پایین سمت چپ بالا / پایین دکمه اختصاص به حرکت لنت ها به بانک دو. به این ترتیب شما به راحتی می توانید مجموعه ای از صداهای بالاتر از 16 اول دسترسی داشته باشید. حتی دکمه های گرافیکی به شما نشان می دهد که گروه شده است با نور تغییر شده است.

Pic 5


نتیجه

من چند درام، صفحه کلید و کنترل سطوح MIDI از شرکت های مختلف، اما بسیاری از آنها را در حال جمع آوری گرد و غبار. QuNeo یک کنترلر MIDI من در واقع خودم با استفاده از است. نور آن، و کوچک (در حدود اندازه یک آی پد)، بنابراین من می تواند به راحتی آن را با من را در هر نقطه. خود را به دنبال فوق العاده سرد است، و آن را تا عمق شبیه هیچ واحد دیگر خارج وجود دارد. چند چیز است که می تواند ثابت وجود دارد. لغزان طولانی به من به نظر می رسد مناسب برای کنترل زمین خم، اما آن را نمی تونم هنوز برای آن اختصاص داده شده است. سنسورهای چرخشی در بالای ساخت آن کمتر مناسب برای کنترل پارامترهای ابزار مجازی با دستگیره هایی که در موقعیت 7 صبح شروع به ارسال ارزش اول خود را. و آخرین چیزی که احتمالا چیز خوبی برای همه حرفهایها MIDI خارج وجود دارد، این است که نرم افزار ویرایشگر ممکن است کمی بیش از حد برای برخی از عمیق. همه این کارها به راحتی می توانید با استفاده از نرم افزار ویرایشگر آینده و به روز رسانی سیستم عامل هر چند خطاب، به طوری که اصلا اجازه دهید آنها شما را منحرف کردن اذهان، آن را امتحان کنید، شما عاشق این چیز.


کشف بیشتر درباره QuNeo:

Related Videos
Comments (0)

You must be logged in to comment.

MIDI Demystified
MIDI 101
Dream It. Do It.
Do you want to learn MIDI Demystified?
Yes, I want to learn!
No Thanks, I just want to read the article.
Feedback
Course Advisor
Don't Know Where To Start?
Ask A Course Advisor
Ask Us!
Copy the link below and paste it into an email, forum, or Facebook to share this with your friends.
Make money when you share our links
Become a macProVideo.com Affiliate!
The current affiliate rate is: 50%
Classes Start Next Week!
Live 8-week Online Certification Classes for: